„Uděláme vše pro to, aby akce proběhla na nejvyšší možné úrovni, aby se 15. ročník zapsal do srdcí všech účastníků," prohlásil na tiskové konferenci František Hrdlička, trenér FK Teplice.

Na Stínadla se Svátek fotbalu, jak je jinak vrchol klání nazýván, vrací po šesti letech. Ve dvou věkových kategoriích se představí 32 týmů, celkem 550 dětí. Ve čtrnáctileté historii se turnaje zúčastnilo téměř milion mladých fotbalistů! „Je to ohromné množství dětí, kterým někdo dává sportovní náplň," zdůraznil Hrdlička.

„Poprvé se budou hrát celorepubliková finále obou kategorií, tedy 1. – 3. třída a 4.- 5. třída. Petr Čech měl původně být při vyhlášení výsledků, ale v úterý má hlavní tiskovou konferenci před blížícím se Euro a navíc reprezentační trénink," řekla Drahomíra Jiráková, ředitelka komunikace Mc Donald´s ČR.

Svá želízka v ohni bude mít i lázeňské město. V kategorii starších fotbalistů se představí reprezentanti ZŠ Edisonova Teplice, v mladší kategorii budou za Teplice kopat žáci pořádající ZŠ Maršovská.

„Kluci z Maršovské byli nalosováni do skupiny smrti. Z ní se bude postupovat velmi těžko. Ale věřím, ze zástupci ZŠ Edisonova, kteří mají papírově lehčí skupinu, dojdou daleko," řekl po čtvrtečním slavnostním vylosování základních skupin McDonald´s Cupu ředitel Svátku fotbalu Jaroslav Bartoš.

„Každý tým by měl hrát minimálně dva zápasy na hlavním stadionu, ostatní se odehrají na sousedním hřišti Mexiko," uvedl Jaroslav Bartoš, člen organizačního vrcholu.

Fotbaloví fanoušci se mají zkrátka na co těšit. U příležitosti Svátku fotbalu finálového turnaje McDonald´s Cupu, který se bude v pondělí a úterý konat v Teplicích, se vedle sebe na hlavní ploše Stínadel postaví Pavel Verbíř se svým synem. Doplní je, a teď se můžete začít divit, primátor města Teplic Jaroslav Kubera! „Doufáme, že to udýchá," modlí se organizátoři exhibice, která začne v úterý ve 13 hodin.

Pavel Verbíř, legenda teplického fotbalového klubu, do svého týmu pozval i hokejistu Reichela a zpěváka Vojtka. Ti vinou pracovního zaneprázdnění nedorazí, diváky ale svým uměním potěší Verbíř mladší, Bičovský, Poštulka, Habanec, Divecký nebo Fenin. „Teď jsem ale smutnej. Hodně smutnej. Kde jsem v tý nominaci já," obrátil se na Verbíře nominací na oko zklamaný ředitel FK Teplice František Hrdlička, když se na včerejší tiskové konferenci dozvěděl nominaci „Verba teamu". Proti výběru Pavla Verbíře se představí hráči McDonaldu, které doplní herec Mádl a bývalý kanonýr Sparty Siegl. „Verba team" nastoupí v modrých dresech

Svátek fotbalu, 28. a 29. května, Stínadla:

PONDĚLÍ 28. 5.:

14:00 – 14:45 slavnostní nástup za účasti Petra Čecha

15:00 – 18:00 utkání v základních skupinách

ÚTERÝ 29. 5.:

9:00 – 10:45 utkání v základních skupinách

10:50 – 11:15 exhibice

11:15 – 11:30 soutěž škol „Choreo"

11:30 – 12:40 semifinále, zápasy o umístění

13:00 – 13:45 exhibice týmů Mc Donald´s –  All Stars Pavla Verbíře

14:00 – 14:30 finále, zápasy o umístění

14:30 – 14:40 exhibice KinBall

15:00 – 15:45 vyhlášení výsledků