Fotbalový svátek u Otavy nabídl z pohledu žlutomodrých statečnou první polovinu, v níž šli Jihočeši zásluhou Karla Kulíka v 18. minutě dokonce do vedení. Svěřenci trenéra Milana Nouska mladšího museli přečkat několik nebezpečných standardních situací Teplic, ale jinak se tlačili do útoku a dá se říct, že byli lepším týmem na hřišti.

Druhá pětačtyřicetiminutovka naopak patřila hostům, které posadila na koně proměněná penalta. Pak už se favorizovaný tým hrající netradičně v červených dresech vydal na cestu za postupem, kterou olemoval dalšími dvěma brankami.

"Byla to splněná povinnost. Nechtěl jsem, aby se zápas takto vyvíjel. Stál nás více sil, než jsem očekával. Představoval jsem si, že budeme dominantnější na míči už v první půli. Nehrála nám pravá strana. Proto jsme to prostřídali. Byly tam nepřesné centry, měli jsme málo lidí v koncovce. Pak jsem věděl, že šance přijdou. Teď spočítáme bolístky a v neděli nás čeká s Karvinou bitva o život," řekl po zápase v Písku trenér FK Teplice Stanislav Hejkal.

FC Písek – FK Teplice 1:3 (1:0)
Branky: 18. Kulík – 56. Mareš (pen.), 70. Shejbal, 86. Moulis.
Teplice:  Diviš - Hyčka, Čmovš, Shejbal, Royo (46. Kučera) - Paradin (46. Žitný), Mareš P., Trubač, Moulis (88. Šup) - Jindráček, Vyhnal.