Hoši ze Stínadel totiž v tomto ročníku ligy dokázali porazit Olomouc, Spartu i jiné další silné týmy, body však darovali slabým celkům Budějovic, Příbrami či Brna. V dolní polovině tabulky se pohybující Východočeši ale nakonec odjížděli pod „lízátka“ s prázdnou kapsou. Žlutomodří se na konci zápasu probudili a nezměrnou bojovnost a snahu otočit zápas přetavili v rozhodující branky.

V 76. minutě přišel na hřiště Lukáš Zoubele, který v teplickém dresu ještě nedal během roku a půl gól. Po pokusu dravého Mareše, jenž odvrátil hradecký brankář Hanuš, bez problémů dopravil míč z tří metrů do prázdné branky. „Takový gól jsem potřeboval. Byl bych za hlupáka, kdybych to nedal. Snad mi takový šmudla pomůže a bude mi to tam padat,“ přeje si Zoubele.

Právě on byl hrdinou vítězné branky FK Teplice. V 88. minutě se míče zmocnil bek Matej Siva, který do té doby předváděl neuvěřitelné kolapsy při pokusech zacentrovat. Tentokrát svou roli ale zvládl a skvělou přihrávkou našel Zoubeleho. Hrdina utkání se pokusil o střelu. Zblokovaný míč se však dostal k volnému Mahmutovičovi, který s přehledem rozvlnil k velké radosti necelých tří tisícovek diváků síť hradecké branky. „Nedávno jsem z podobné šance pálil někam do osmé řady. Jsem rád, že to teď vyšlo tak, aby z toho byla aspoň nahrávka, byť nechtěná,“ usmíval se šťastný Lukáš Zoubele.

FK Teplice – FC Hradec Králové 2:1 (0:1)
Branky:
80. Zoubele, 88. Mahmutovič - 9. Pokorný.
Rozhodčí: Adam - Košec, Teuber.
Diváci: 2895.
Teplice: Grigar5- Siva 4, Smejkal 5, Matula 4, Hošek 2(46. Stožický 4) - Čajič 5 (76. Zoubele), Ljevakovič 5, Kalivoda 3 (46. Verbíř 6) - Vondrášek 4, Mahmutovič 5, Mareš 4.
Hradec Králové: Hanuš - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Fischer, Pokorný (78. Černý), Janoušek, Poděbradský - Rezek, Dvořák (89. Hájovský), Pilař (86. Kocourek).