„Utkání nám nevyšlo výsledkově, protože podle šancí jsme měli vyhrát pět šest nula. Jednalo se o jednoznačnou záležitost, bohužel jsme nedali gól ani z penalty a v poslední minutě navíc inkasovali. S výsledkem být spokojen nemohu,“ řekl Jiří Plíšek, trenér FK Teplice. Nechtěl mluvit o únavě, spíš apeloval na hráče, aby byli produktivnější a více se koncentrovali až do konce klání.

Plíšek už má o základní sestavě, která vyběhne k ligové premiéře v Uherském Hradišti, jasno. „Ano, už vykrystalizovala,“ připustil zamyšlený kouč pro klubovou televizi.
Odhalil rovněž největší tajenku, brankářskou jedničkou bude Tomáš Grigar, jen na lavičce zůstane v úvodu sezony Martin Slavík.
„Boj o místo jedničky byl vyrovnaný. Každá příprava je těžká, navíc teď, kdy měl Martin Slavík výborný půlrok. Bylo to o tom, kdo bude mít o trošku víc štěstí při zápasech. To jsem měl já a budu chytat,“ usmál se bývalý gólman Sparty, jenž se vrací do teplické branky po půlroční pauze zaviněné zraněním.
Ani ústecký nováček nejvyšší soutěže sebevědomí nenabral. V Braňanech si neporadil s Baníkem Most.

Ústecký trenér Svatopluk Habanec si nebral servítky… „Já nemůžu být spokojen vůbec,“ přiznal pro klubový web po generálce bez okolků. A důvody? „Za prvé by to v lize takhle nešlo. Za druhé nám chyběl důraz i živost. Někteří hráči hráli vzadu příliš na riziko. Dlouho jsem to u nich neviděl. Boleslav by to ztrestala nejméně pětkrát. Generálka špatná. Pevně doufám, že premiéra bude vypadat lépe,“ kritizoval svůj tým kouč Habanec.