Červeným písmem s vykřičníkem a navíc dvakrát podtržené slovo pozornost má pravděpodobně ve svých poznámkách z přípravného zápasu s Klokany teplický trenér Plíšek.

„Obě branky jsme dostali prakticky ihned po rozehrávce. Úvodní hned v první minutě, druhou hned po naší brance. Byla to z naší strany velká chyba a nekoncentrovanost. Musíme na tom okamžitě zapracovat,“ viděl teplický lodivod hlavní důvody konečné remízy 2:2.

Diváci v Lounech totiž ještě ani nebyli na svých místech, když se do sítě Teplic přesně trefil průbojný forvard Lukáš Hartig.
V dalších minutách pak fanoušci moc fotbalové krásy neviděli, oba týmy si vytvořily několik šancí, ale zakončovalo se většinou z větší vzdálenosti nebo nepřesně.

„Byl to takový klasický přípravný fotbal, hodně se zkouší,“ komentoval dění na trávníku Pavel Verbíř, který společně s další zkušenou oporou Štěpánem Vachouškem první herní test Teplic na pokyn trenéra vynechal.

Úsměv do tváří diváků se vrátil až v poslední dvacetiminutovce. Oba týmy nakonec ukázaly, že góly dávat umějí. Nejdříve se v 73. minutě poprvé trefil a vyrovnal teplický Alen Melunovič, když se dostal k míči po standardní situaci a hlavou balon poslal za záda Radka Sňozíka.

Stejný hráč, kterého trenér Plíšek poslal na hřiště až ve druhé polovině zápasu, zařídil v 83. pro Teplice také vedení. Tentokrát zatáhl balon po levé straně Stožický a přesně našel právě Melunoviče. „Splnil přesně to, co se od něj čekalo. Je jen dobře, že se trefil,“ potěšil výkon mladého útočníka teplického kouče.

Pak ale přišla druhá rychlá sprcha pro Teplice. Bohemians rozehráli a hned z protiútoku z pěkné kombinační akce srovnal na 2:2 Ibragimov.
„Bylo to první přípravné utkání a bylo to vidět. Především to ale byla úplně zbytečná remíza, šance jsme měli, ale rychle jsme dostali vyrovnávací góly,“ zhodnotil nakonec první test Plíšek.