Říká se, že hráč se po přestupu musí v novém prostředí aklimatizovat. U vás to asi neplatí…
Bylo to rychlý, ale je to tak možná tak lepší, člověk nad tím nestačí přemýšlet. Přišel jsem týden před ligou, odehrál dva přáteláky a pak rovnou naskočil do ligy. Někdy se aklimatizujete dlouho, přemýšlíte o tom, říkáte si, jak to máte hrát. Takhle do toho naskočíte a řídíte se instinktem.

Hrajete na levé straně, při tom jste při příchodu říkal, že se nejlépe cítíte jako podhrot.
Jo, já jsem přišel s tím, že budu hrát ve středu zálohy. Pak to ale trenér změnil, a já se prostě musel přizpůsobit. Je to tak, že když trenér řekne, že budu hrát beka, tak ho budu hrát. Nejlíp se cítím uprostřed zálohy, ale když musím někde zaskakovat, tak s tím nemám problém.

Celkově hra Teplic vypadá v nové sezoně dobře, snažíte se hrát ofenzivně. Byť jste prohráli v Příbrami, tak se za předvedený výkon nemusíte stydět, co říkáte?
Mám radost, že hrajeme útočnej fotbal, kterej se musí líbit. Body se pak dělaj samozřejmě těžko, lepší je počkat si na soupeře, útočit do otevřený obrany. My se prostě snažíme hrát otevřeně, žádný alibi. Je to potom buď a nebo.

Teď na Stínadla přijede Plzeň, ta taky nehraje žádného „zanďoura".
Maj podobnej styl hry, jako máme my. Myslím, že z toho bude super fotbal. Doufám, že padne hodně gólů a lidem se to bude líbit.

Plzeň v poslední době není úplně pohodě, může se to na hřišti projevit?
Já myslím, že výkony podává furt stejný, akorát v koncovce se trošku trápí. Myslím, že se to rychle zlomí, ale doufám, že až za týden (smích). Ty hráči, který Plzeň má, jsou fantastický, mají nejlepší kádr v lize. Psychicky dole být nemůžou, naopak budou super koncentrovaný, aby to zvládli. Další klopýtnutí už si nemůžou dovolit, v tom bude naše nevýhoda.

Bude to pro vás speciální zápas, když jste v Plzni vyrůstal, hrál za ni?
Vyrostl jsem tam, bydlím tam, prožil jsem tam super chvíle i horší chvíle. Všechny kluky znám. Doufám, že se mi utkání povede. Rozhodně do toho půjdu naplno. Plzeň mám rád, ale teď oblíkám dres Teplic, tak udělám všechno pro to, abysme byli úspěšní a získali tři body.

Vypíšete do kabiny prémie za vítězství?
Vypsal jsem je už za Příbram, ta motivace furt platí!

A budete případně slavit branku?
Osobně si myslím, že neslavit branku je blbost. Viktorku respektuju, ale vyjádřit respekt tím, že neoslavím gól? Pro mě nesmysl. Je to sport, s respektem to nemá nic společnýho.

Mezi Teplicemi a Plzní to vždy jiskřilo. Pamatujete si na rok 2007 a „plzeňské fracky", o kterými vás s chutí nazval Jiří Sabou?
No jasně, my jsme Teplice vždycky nesnášeli, protože to bylo vždycky na ostří nože. Odehrávaly se tam neskutečný zákrok, vždy to bylo strašně vyhecovaný. Já na ty zápasy vzpomínám rád, protože když to prožíváte naplno, tak je to vždycky nejlepší. Některý zápasy si budu pamatovat do konce života, jako například zápas v Plzni, kde to skončilo 3:3, přestože jsme 3:0 vedli. Dokonce jsme mohli i prohrát, bylo to něco neuvěřitelnýho.

Čím to vlastně může být? I když Plzeň tehdy hrála dole, tak utkání s Teplicemi měla vždy šťávu.
V Teplicích byli hráči, který si nenechali nic líbit. V Plzni jsme byli mladý a mysleli si, že jsme nejlepší na světe, že kam přijedeme, tak se z nás posadí na zadek.

S kým to nejvíc bolelo?
Největší blázen byl Sabou. Proti němu jsme vždycky hráli a soustředili se na něj. Pak přišel Ljevakovič.. A ještě Kaufman, to byly taky souboje na 150%.

Vedení teplického klubu se snaží přilákat co nejvyšší počet diváků. Podaří se to?
Když jsme tu hráli před osmi, deseti lety s Plzní, tak tu stadion zaplněný nebyl. Bylo by super, kdyby tomu bylo teď jinak, byl bych samozřejmě jen a jen rád. Ať přijedou i lidi z Plzně, bude super atmosféra, užijeme si to!

Sabou z plzeňských fotbalistů udělal nevychované fracky
Teplice – „Když to řeknu na plnou hubu, tak Plzeň jsou mladý nevychovaný frackové. Hrají zákeřně!" řekl v únoru 2007 na adresu fotbalistů Plzně po utkání Tipsport Cupu v Mostě defenzivní záložník žlutomodrých Jiří Sabou. Hláška, kterou vyřkl pro internetovou klubovou televizi T-TV, se stala legendární, hráčům Viktorky dlouho ležela v žaludku. Jako facka se pak Teplicím vrátila v nejbližším vzájemném duelu – v březnu téhož roku Plzeň dobyla Stínadla a domácím dala slova Jiřího Sabou pořádně „sežrat". Od té doby rivalita mezi Teplicemi a Plzní nabrala na obrátkách.