Informace ke startu celků klubu, kterého čeká dovršení významného jubilea, poskytl našmu deníku mediální manažer David Špet.

„Ročník bude pro nás vrcholit v červnu následujícího roku. Na tento termín připadají oslavy 100 let od vzniku prvního fotbalového klubu v Duchcově. K nim připravuje FK Duchcov společně s Městským úřadem velký sportovně zábavný program, který chystáme ve dnech 25. – 27. června 2010. Jemu bude už v únoru předcházet fotbalový ples,“ zmiňuje Špet.

Podle jeho slov si A mužstvo, zejména po výborném pátém místě v posledním ročníku a posílení kádru, nemůže klást nízké cíle. „Jak řekl kapitán týmu Pavel Giňa, takový tým tady od sestupu z krajského přeboru před pěti lety nebyl. Proto je cílem maximálně potrápit soupeře a vybojovat si v podzimní části soutěže dobrou výchozí pozici pro jarní odvety. O postupových nadějích je předčasné mluvit. Neví se jak posilovali naši konkurenti. K favoritům budou určitě patřit opět Louny a také Dobroměřice, pokud nedoplatí na svou velkou vzájemnou rivalitu. Počítat se musí se Spořicemi, neznámou jsou nováčci Strupčice a Klášterec. V přípravě na mistrovskou sezónu Duchcov neprohrál. Teď chceme v této cestě pokračovat co nejdéle i v soutěži. Chceme zaujmout diváky jak výsledky, tak i předváděnou hrou. Z mužstva odešla dvojice Sirovátka, Kökeny na hostování a Janeček. Tomu naopak hostování u nás skončilo. Do kádru přišli obránci Meisner z Litvínova a Vosátka z Teplic. Ten už v Duchcově před časem působil. Z Oldřichova bude v Duchcově hostovat levonohý záložník Tomáš Holubička a pokračovat bude i hostování brankáře Macha. Po několika letech se z Ledvic vrací jejich nejlepší střelec Patrik Rejfek. Z Teplic přichází také osmnáctiletý talent Patrik Pokoš. Ten bude zatím k dispozici B mužstvu a dorostu. Stejně tak Szendrei, kterého však znovu trápí zranění, a Bednář. Ten se vrátil do Duchcova z půlročního hostování,“ končí přehled změn v kádru trenéra Ladislava Erbena mediální manažer klubu. (au)Giňa: Takové mužstvo v Duchcově už dlouho nebylo