Tomáši, zápas podzimu je na obzoru. Panuje na tréninku nějaké napětí?

Nevím, jestli zrovna napětí. Víme, že to je důležitý zápas podzimu a budeme se snažit udělat maximum, abychom ho zvládli. Doufejme, že bude přát počasí, zatím to není nic moc a hřiště taky není v dobrém stavu.

Ve hře je titul půlmistra. Cítíte větší touhu po vítězství než jindy?

Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Teď je to důležité v tom, že hrajeme s Jabloncem, který má stejně bodů jako my. Nechceme s nimi prohrát, aby nám neutekli, chceme vyhrát. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet a co nám Jablonec dovolí.

Jablonec je po Teplicích druhý nejlepší tým venku. Můžou se fanouškové těšit na ofenzivní fotbal i vzhledem k tomu, že na sebe narazí první s druhým klubem ligy?

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Jablonec nedává tolik gólů jako my, vyhrává těsně. My to zvládáme líp, vítězíme, dá se říct, rozdílem třídy 3:0 nebo 2:0. Budeme čekat, co se nám teď podaří a co ne.

Takže nečekáte, že si zachytáte víc než jindy?

Je možné, že si hodně zachytám, ale my máme dobrou obranu a doufám, že to bude probíhat jako vždycky a nebudu mít moc práce.

Se sedmi nulami vévodíte brankářům, jablonecký Špit má jen o jedno čisté konto méně. Klidně by to mohl být zápas gólmanů, co?

Může se to stát, ale s Boleslaví jsem si myslel, že to skončí 0:0 a padly dva góly na obou stranách. Je těžké něco říct, pak to může být jinak.

FK Teplice x Jablonec - Stínadla, sobota, 18:15