„Turnaje pořádáme 15 let. Nejprve byly pod hlavičkou TJ Hvězda Trnovany, poté TJ Krupka. Nyní mají nově název Slámičovy fotbalové turnaje, spolupořadatelem je TJ Krupka. Těší mě ohlasy trenérů, hráčů a jejich rodičů. Podle nich soudím, že se nám turnaje povedly. Nikdo se nezranil, to je nejdůležitější. Nejlepší atmosféra byla při semifinálových a finálových zápasech, to řvala celá hala,“ líčí Sláma.

Jedna věc ho ale hodně zarazila, a to minimální účast rodičů a příbuzných v hledišti. „Dříve byla hala plná maminek, tatínků, babiček a dědečků, poslední dobou toto upadá. Není výjimkou, že na turnaj přijede sám trenér s. Hráči. Chápu rodiče, že mají asi spoustu práce, ale udělat si čas na synkovo turnaj a podpořit ho, by mělo být povinností každého rodiče,“ myslí si muž, který fotbalem žije už dlouhá léta.

Na každém turnaji měly své zástupce Heidenauer S.V a TJ Sokol Košťany. Němečtí klučinové až na jeden případ odjížděli pokaždé s medailemi na krku – čtyřikrát získali první místo, dvakrát byli druzí. Jen jednou skončili čtvrtí. Kromě Heidenaueru dorazily z Německa i FSV Dippoldiswalde a VFL Pirna Copitz.

Z největší dálky kupodivu nebyly německé týmy, ale celky Fajn Viktoria Vestec a TJ Avia Čakovice,“ dává Sláma perličku k dobrému. Pilné byly i celky TJ Sokol Košťany, TJ Krupka, FK ČL Neštěmice, FK Teplice – dívky, FK Bílina, MSK Benešov nad Ploučnicí, TJ Spartak Boletice a FAPV Děčín. „O některé turnaje byl takový zájem, že jsme museli některé týmy odmítat. Naopak chřipková sezóna v Ústeckém kraji nám v posledních třech turnajích některá družstva nechala doma,“ mrzí Mariana Slámu.

Slámičovy fotbalové turnaje si pochvalují spolupráci s teplickým okresním fotbalovým svazem, který dodával podniku rozhodčí. „Pomáhali nám i další, třeba pan Rouček z krupského oddílu, měli jsme i pár sponzorů. Velké díky patří také všem trenérům. Bez nich by pochopitelně tyto turnaje nebyly.“