„V prvním utkání za nový tým vždy chcete dát gól. Mně se povedlo ho dát docela brzy. Druhý byl z penalty, to byla povinnost," řekl Hora, odchovanec mosteckého fotbalu, při odchodu do kabin.

Zápas odehrál na postu, který v lize patří převážně Tomáši Vondráškovi. Jak se mu na pravém kraji zálohy líbí? „Vyhovuje mi, i když mám spíš povinnosti směrem do obrany. Trenér Ščasný říkal, že mi toho ještě spoustu k bránění řekne na kyperském soustředění. Když budu hrát takhle i v lize, tak budu spokojený," touží se Hora probít mezi Ščasného muže, kterým může v lize důvěřovat.

A jak se 23letý fotbalista po čtrnácti dnech zimního drilu na hřišti cítil? „Trénovali jsme dvoufázově, podepsalo se to na nás. Už v první půli jsme byli hrozně unavení, ten druhý poločas se spíš už jen dohrával. Je to ale příprava, na únavu se vymlouvat nemůžeme," uvědomuje si.

Zápas v Dubí se hrál na přírodním trávníku. „Měl jsem na těžkém terénu hodně problémů s pohybem. Ale bylo to lepší, než hrát na umělce."

„To hřiště nebylo moc dobré," potvrzuje Benjamin Balázs. „Proto byl duel velmi těžký. Je důležité, že jsme vyhráli. Já jsem šťastný, dal jsem gól a na jeden přihrál. Že mě trenér chválí? Jsem rád, pracuji tvrdě každý den. Chci Teplicím pomoct. Přišel jsem z Portugalska, kde jsem hrál za druhý tým Vitória Guimarães. Odešel jsem pryč, protože toužím hrát. A v Česku je fotbal mnohem lepší než v Maďarsku," pověděl Balázs, který měl spoustu nabídek na návrat do své rodné země.