Ligu vede opět Plzeň, za ní je Boleslav, Slavia, Zlín a až pátá Sparta. Překvapuje vás to?
Plzeň má kvalitu, vyhrává i venku, Boleslav má široký kádr, do popředí ligy patří. Progres ukázal Zlín, funguje to tam a asi není náhoda, že jednou Spartu porazili a jednou s ní brali remízu. Jako jediní jsme je porazili. Překvapivá jména to pro mě nejsou.

Teplice jsou osmé, bodů mají šestnáct. Do konce podzimu hrajete doma s Hradcem a Jabloncem a jedete na Bohemians a Spartu. Bylo by šest bodů před zimou povzbudivých?
Šest bodů do konce podzimu by bylo asi dobrých, ale mančaft je nyní v takové pohodě, že jich podle mě můžeme udělat i víc. Venku máme kvalitní protivníky Spartu a Bohemku, ale musíme jít zápas od zápasu a hlavně teď zvládnout Hradec.

Jaké utkání v sobotu čekáte?
Zápas proti Hradci řadím do kategorie nejzrádnějších. Pamatuji si, jak jsme se tady loni proti podobným soupeřům trápili. Musíme jít za svým cílem od první minuty, aby to Hradec pocítil.

Po těžkém losu se asi vůbec poprvé dostáváte do role favorita, souhlasíte?
Nic nesmíme podcenit a dokázat, že favorit opravdu jsme. Už se nám podobná věc stala v úvodu sezony, kdy jsme brali body těžkým soupeřům a pak jsme prohráli v Příbrami. Tohle už nesmíme dopustit. Hodláme hrát v klidu a vyhrát.

Hradec je po slušném rozjezdu čtrnáctý, naposledy prohrál v konfrontaci nováčků s Karvinou 3:4…
Ano, teď dostali čtyři góly s Karvinou, ale zápas to byl vyrovnaný a mohl skončit 4:4 nebo 5:5. Nyní ztrátu budou chtít napravit a nás tady porazit. Jako před dvěma lety, kdy tady ve 30. kole vyhráli.

Tušíte, jakou taktiku proti vám zvolí?
Jak se u nás budou prezentovat, nevím. To jim asi řekne trenér. Ale v podstatě je to jedno, my jim gól dát musíme.

Poslední reprezentační přestávka vám pomohla, porazili jste Zlín i Karvinou, bodovali v Uherském Hradišti. Co se stalo?
Řekli jsme si, že je situace kritická, spodek se na nás dotahuje a se Zlínem už opravdu museli vyhrát za každou cenu. A asi to bylo vidět. V Karviné jsme odehráli dobrý zápas, vyšlo nám úplně všechno a pokračovalo to na Slovácku, kde se možná dalo vyhrát. Tam jsme možná dva body ztratili, ale i těch sedm je nakonec dobrých.