Zdá se, že domácí zápasy Baníku Modlany mají letos standardní scénář. Nejdříve to vypadá na jasnou výhru domácích, ke konci však nastane drama. Body ale nakonec zůstávají doma.

Expres Jan Vavrinec

Přesně tak se vyvíjelo i první jarní domácí utkání proti prozatím druhému FK Louny. V pohledném zápase šly Modlany do vedení už ve 12. minutě. Zkušený Salák poslal do brejku Jana Vavrince; modlanský expres zařadil pětku a nechal za sebou zkoprnělé obránce hostí. Vybíhajícímu brankáři Pokornému nedal šanci 1:0.

O dvě minuty později mohl Jan Vavrinec skóre navýšit, opět po Salákově centru hlavičkoval ve velké šanci nad. Hosté měli gól na svých kopačkách v 17. minutě. Rychlou a přesnou kombinaci zakončoval Exner a Hanus parádním zákrokem vytáhl míč na roh.

Do konce první půle se hrál fotbal, který by se dal charakterizovat okřídleným úslovím nahoru-dolů. Ani jedno z mužstev své šance nedotáhlo do úspěšného konce.

Kuncl šance promarnil

Tu určitě největší měl v poslední minutě domácí Michael Kuncl. Na začátku akce stál Tesařík starší, který nastartoval Jana Vavrince do dalšího úprku. Starší z Kocourů překvapivě nevolil přihrávku na rozběhnutého bratra, ale na ještě lépe postaveného Kuncla. Ten ovšem sám před brankářem Pokorným vůbec nezakončil. „Míč mi těsně před nohou skočil, smůla," litoval modlanský mladík.

Do druhého dějství domácí doslova vlétli. Ve 49. minutě opět Jan Vavrinec ukázal lounské obraně záda, našel na hranici vápna volného Karlíka, ale ten z první napálil míč vysoko nad.

V 56. minutě zahrál Doležal zprava přímý kop přesně na hlavu Tomáš Vavrince, ale míč šel těsně vedle Pokorného branky. Zaslouženého gólu se Modlany dočkaly o dvě minuty později. Krásnou kombinaci zakončil přesnou trefou muž zápasu Jan Vavrinec 2:0.

Baník i nadále válcoval hosty a třetí branka na sebe nedala dlouho čekat. Další Doležalův trestný kop tentokráte zleva šel přesně na hlavu Pavla Karlíka a ten v 63. minutě nekompromisně rozvlnil síť 3:0.

Za minutu mohlo být definitivně vymalováno. Karlík po Doležalově centru šel do rychlého úniku, našel zcela volného Kuncla, ten sice obhodil Pokorného, ale jeho slabou střelu jeden z hostujících obránců ještě stačil na brankové čáře zastavit.

Němec žolíkem Loun

Zničehonic uhodilo na druhé straně. Chvilku nepozornosti modlanské obrany využil Martin Němec, na jehož střelu byl Hanus krátký 3:1. Nutno podotknout, že Němec byl na hřišti necelé dvě minuty, když po třetí obdržené brance střídal Zelinku.

Hosté se znovu dostali do zápasu a začali domácí tlačit. Modlany ovšem měly nebezpečné brejky do odkryté obrany. V 69. minutě do třetice selhal v jasné šanci Kuncl. „Slibuju, že příště to bude lepší," kál se Kuncl po zápase.

O tři minuty později se domácí dokonce dočkali čtvrté branky. Akci obou Vavrinců ale zakončoval Pavel Karlík z ofsajdu. Louny v závěrečné čtvrthodině zatlačily domácí do hluboké defenzivy. Branky se ale dočkaly až ve třetí nastavené minutě. To se z přísně nařízeného trestného kopu přesně trefil Trup 3:2. Bezprostředně po výkopu rozhodčí Sejkora zápas ukončil.

Tesílek odletěl do Egypta

„Věděli jsme, že Louny jsou těžký soupeř, tři body jsou pro nás nesmírně cenné," zhodnotil utkání asistent trenéra Modlan Josef Hrneček. Necelých dvacet minut v závěru zápasu odehrál i Dušan Tesařík mladší.

Bylo to na delší dobu jeho poslední vystoupení na českých trávnících. „Odlétám do Egypta, chci zkusit něco jiného a hlavně začít žít pořádný život," uvedl „Tesílek". „Měl dokonce letět už dneska, kvůli zápasu ale odlet o den posunul," dodal Hrneček.

Pyrotechnika a kbelík

Utkání mělo parádní diváckou kulisu. Hodně se o ni zasloužili fanoušci Loun, kteří, jak už je tradicí, dorazili i s vlajkami a bubnem. Ke cti jim slouží i to, že pyrotechniku použili až po skončení zápasu. Ve druhé půli se přidali i domácí šálonoši. Ti použili svůj tradiční bicí nástroj, tedy obrácený plechový kbelík.

Baník se díky výhře bodově dotáhl na svého soupeře. Louny jsou zásluhou lepšího skóre třetí, Modlany čtvrté. Na druhé Štětí oba týmy ztrácí dva body. V příštím kole Baník zajíždí do Modré, Louny přivítají Horní Jiřetín.

TJ BANÍK MODLANY - FK LOUNY 3:2 (1:0)branky: 12., 58. Jan Vavrinec, 63. Pavel Karlík - 65. Martin Němec, 93. Vojtěch Trup
rozhodčí: Sejkora - Ševčík, Novotný. ŹK: 32. Tesařík st., 35. P. Karlík, 44. Kuncl, 56. Formánek, 91. Hanus - 24. Matyáš, 31. Vokurka, 75. Exner, 83. Trup. Diváků: 160
Modlany: Hanus - Salák (73. Tesařík ml.), Džuban, Tesařík st., Formánek, Kuncl, Kopta (81. M. Karlík), Doležal, J. Vavrinec, P. Karlík, T. Vavrinec
Louny: Pokorný - Vokurka, J. Suchý, Zelinka (63. M. Němec), Soukup, Šťourač, Minařík, Trup, Matyáš, Vodička, Exner (79. Petržilka)