Až u soudu může skončit interní klubová rozepře, kterou vyvolal jarní duel nejvyšší fotbalové ligy mezi Teplicemi a Brnem.

„Sklářům“ tehdy už o nic nešlo, Zbrojovka potřebovala tři body k oživení možnosti bojovat o záchranu. Povedlo se, Jihomoravané Severočechy zneuctili před jejich vlastními diváky debaklem 4:1.

Po utkání vedení žluto-modrého klubu sáhlo poprvé pod ředitelem Petrem Hynkem k pokutám hráči i realizační tým měli souhrnně přijít o půl milionu korun, na hlavu to vycházelo na cca 30 tisíc korun na jednoho. Někteří pokutovaní s tím ale nesouhlasili a obrátili se na Hráčskou fotbalovou unii.

„Fotbalisté jsou osoby samostatně výdělečně činné. Podle nás tak klub nemá právo udělit pokutu, pokud s tím hráč nebude souhlasit. Tak je to v předpisech FAČR, FIFA i UEFA. Obrátilo se na nás deset hráčů Teplic, kteří s pokutou nesouhlasili. řešíme to, ale s klubem jsme ale zatím společnou řeč nenašli,“ říká Tomáš Pešír z Hráčské fotbalové unie, která je jakýmisi „odbory“.

„Bylo nám od pana Pešíra oznámeno, o co jde. Já mu poslal svoje vyjádření. Odpověděl jsem, že stanovisko klubu je neměnné, pokuta dále platí. My si myslíme, že na ni máme právo, jinak bychom ji neudělovali. Pokutu jsme udělili v souladu s naším disciplinárním řádem, se kterým byli všichni podle profesionální smlouvy seznámeni,“ stojí na druhé straně Petr Hynek, ředitel FK Teplice.

Jestliže se obě strany nedohodnou, přijde na řadu jednání u Sboru rozhodců FAČR. „Klidně se budeme soudit. Pešír mi řekl o několika hráčích, kteří s pokutou nesouhlasí, já vím ale jen o Krobovi a Vaněčkovi,“ tvrdí Hynek. To potvrzuje i Pešírova slova. „Dost hráčů cuklo.“

Na Stínadlech jsou z chování fotbalistů zklamaní. „Hráči nemají žádnou sebereflexi a soudnost. Přitom většina ostatních uznala, že si za ten otřesný výkon nic jiného ani nezaslouží. V případě prémií ruce natahují, to je v pořádku? Jsme z toho rozčilený,“ neskrývá Hynek.

„Podle nás špatný výkon není úmysl,“ oponuje poněkud absurdně Pešír. „To by pak klub mohl podepsat s hráčem smlouvu na sto tisíc měsíčně, dvakrát by se prohrálo, sebral by mu pokaždé 50 tisíc a nedal by mu nic,“ přidává.

„To je opravdu nesmyslné vyjádření. My pokutu nedali ani po vypadnutí z poháru s celkem z třetí ligy. Nyní nám to ale přišla na místě, nic jiného si hráči za tu ostudu nezasloužili,“ oponuje Hynek.