Kouč Petr Rada šel ironicky pogratulovat rozhodčímu k předvedenému výkonu přímo na hrací plochu. Ředitel klubu František Hrdlička Matějekovo počínání komentoval slovy: „Tohle už jsem dlouho nezažil, vše se vrací do starých kolejí.“ Na tradiční pozápasové tiskové konferenci poté šéf komunikace Petr Heidenreich oznámil, že Tepličtí podívají proti způsobu řízení sudího Matějeka oficiální stížnost.

Á propos. Není bez zajímavosti, že František Hrdlička byl tím, kdo se ozval proti způsobu dosazení Dagmar Damkové do čela komise českých rozhodčích. Damkovou, která je životní partnerkou předsedy Plzeňského krajského fotbalové svazu a bývalého neoblíbeného a nekalými praktikami protřelého rozhodčího Romana Berbera, prosadil šéf plzeňského klubu Tomáš Paclík.

„Co když zápas Teplic s Plzní byl jakousi ukázkou moci? Co když nyní chtěl Paclík ukázat „Hrdličko, tohle je teď můj rajón!“. Nenabízí se přeci lepší možnost než ho potupit na jeho hřišti! Přeji si, aby se jednalo jen o přehmaty rozhodčích. Pak jim budiž, po tvrdém potrestání, odpuštěno, jsme přeci jen lidi. Pokud to tak není, tak se znovu řítíme do pekel, kde už fotbal jednou byl a v nižších soutěžích stále je…“ napsal na internetovém serveru fotbalnaplno.cz František Čvančara. K nedělnímu utkání ještě poznamenal: „Nebyl to klasický zářez typu „žižkovské pentle“, ale spousta malých chyb rozhodčích; od otočených autů a rohů až po různá měřítka pro oba týmy při posuzování faulů.“ I proto si FK Teplice bude na výkon Matějeka stěžovat.