Jaký pobyt na Kypru byl?
Já tam byl jen část soustředění, jezdím takhle s týmem pravidelně několik let. Tentokrát to bylo absolutně nejlepší co se podmínek týče. Měli jsme opravdu perfektní zázemí. Pro mě to není jen o odpočinku, řeším tam s realizačním týmem a hráči celou řadu věcí, na které není v Teplicích čas a správná atmosféra. Probíhá například i společná večeře s týmem. Dříve se tomu říkalo utužování kolektivu (úsměv).

Co ještě na konto stávajícího mužstva můžete říci?
Je velmi dobře vyváženo. Jsou v něm mazáci, střední generace, ale i mladý ucha, který občas dostanou přes prsty, aby věděli, že ta cesta nahoru je trnitá. Kolektiv máme ale opravdu dobrý, kluci jsou správnou partou. Tak tomu v Teplicích bylo vždy, a platí to i dnes.

Kolikátou vy už vlastně zažíváte zimní přípravu?

Pokud to dobře počítám, tak devatenáctou. Vždy je tam pro mě něco nového. Přijdou noví hráči, je nová atmosféra, je na co se těšit.

A pořád vás to baví? Ptám se proto, že jste se již dříve nechal slyšet, že byste rád předal své ředitelské žezlo někomu jinému…
Práce musí člověka vždycky bavit. Já měl to štěstí, že můj koníček byl i mou prací. To je vždy velké plus. Ale máte pravdu. Na svůj post jsem připravoval Rudu Řepku, ale povýšil a dnes je jedním z nejvýznamnějších lidí v českém fotbale. Dělá na svazu Generálního sekretáře FAČR a má obrovské renomé. Dovolím si tvrdit, že jedno z nejvyšších v českém fotbalu. Já z toho mám velkou radost, je to takové moje fotbalové dítě. Musím si vychovat někoho jiného, je tu spousta mladých kluků.

Asi každého teď napadne jméno Pavel Verbíř…
Byl vynikajícím fotbalistou, to ho ale nepředurčuje k tomu, že bude i vynikajícím funkcionářem nebo manažerem. Má k tomu ale vynikající předpoklady. Za tu chvilku, co jsem ho na funkcionářském postu sledoval, udělal pokroky. V zimě si udělal svůj první přestup, Petra Dolejše z Jihlavy. Je před ním ale ještě velký kus cesty. Mým nástupcem ale klidně může v budoucnu být.

Jaká jsou vaše očekávání před startem ligy?
Neznám jediného šéfa a trenéra v lize, který by své mužstvo neviděl v evropských pohárech. Vždy je to ale otázka reality. Při dnešní vyrovnanosti ligy musíte mít i obrovské štěstí. Bude to asi klišé, ale o Evropu bude bojovat osm týmů. O záchranu tak čtyři, tipuji.

A nakolik Teplice potřebují po ekonomické stránce evropské poháry?
Asi jako každý ligový klub. Je to obrovské zviditelnění klubu, zvedá se cena hráčů. Všechny české kluby jsou závislé na prodeji hráčů, jinak nemají moc šancí na přežití. Pouze z peněz sponzorů se první liga bohužel hrát v dnešní době nedá.