Dodal však, že samozřejmě nelze mít hru postavenou jen na Lafatovi. „My jsme věděli od půlky týdne, že nebude, a apelovali jsme na Pitáka, Jarolíma a krajní záložníky, aby se tlačili do šestnáctky, aby nám pomohli dát góly. Lukáš Třešňák měl podobný úkol jako David, neměnili jsme způsob hry ani rozestavení, měl balony sklepávat, měl se tlačit od koncovky,“ prohlásil Komňacký.

Zápas označil za jablonecký boj s vlastní nemohoucnosti překonat soupeřův obranný val. „Věděli jsme, že utkání bude o jednom gólu. Šlo o to, zda dokážeme překonat obranu soupeře, či se soupeři povede jeden z brejků, do kterých jsme je velice snadno pouštěli. Dopadlo to tak, že brejková taktika slavila úspěch, my se o střelbu pokoušeli žalostně málo a nebyli důrazní,“ dodal domácí kouč.

Teplice po výhře v derby přeskočily v tabulce Slavii a Příbram a patří jim deváté místo. „Jsem šťastný, že jsme tu vyhráli. Nebyli jsme v jednoduché situaci, měli jsme 14 bodů, a to nebylo moc. Z pěti zápasů – Olomouc, Budějovice, Boleslav a Sparta – jsme mohli body dělat snáze než tady,“ řekl trenér vítězného celku Petr Rada.

I on si ovšem postěžoval na neproměňování šancí. „V každém zápase máme minimálně čtyři. Tady jsme hráli na brejky, nechtěli jsme hrát otevřenou partii,“ doplnil Rada.