„Skláři" jarní debut nezvládli, když na Dukle pálili jednu šanci za druhou a nakonec prohráli 1:3. A to si ještě Pražané vstřelili vlastní gól. Sigmě se naopak restart sezony náramně vydařil, když zatočila se Slavií 5:1. Tím si na Stínadlech vysloužila respekt.

„Zápas Olomouce se Slavií byl hodně zajímavý. Sigma byla hodně nebezpečná v útoku, na to si musíme dát pozor," varoval teplický špílmachr Štěpán Vachoušek. „Ale na Olomouc se nějak speciálně nechystáme, důležité je nachystat se na náš vlastní výkon, abychom odčinili porážku na Dukle," zdůraznil.

Vachoušek nepočítá s ničím jiným než s vítězstvím. „Bude důležité, jak do zápasu s Olomoucí vstoupíme. Oni budou jistě hrát na rychlé protiútoky, ale s tím se musíme vyrovnat. Nic jiného než tři body nebereme," pronesla ikona klubu na webu Teplic.

Severočeši mají jasný cíl napravit zaváhání na Dukle. To se jim podaří, jen když nebudou spalovat šance. „Dukla nás v tomhle vyškolila. Byla vysoce produktivní, a my ne," konstatoval brankář Tomáš Grigar, který inkasoval tři góly ze čtyř střel. Teď se soustředí na nedělní duel s Olomoucí. „Věřím, že si v prvním domácím zápase najdou lidi cestu na Stínadla a budou nás tlačit za vítězstvím," dodal.

„Minule proti Dukle jsme začali nekoncentrovaně, a právě to je hlavní věc, kterou chceme proti Olomouci zlepšit. Podepsalo se to totiž na našem výkonu od obrany až po proměňování šancí. Olomouc deklasovala Slavii a potvrdila dobré výsledky z přípravy, takže musíme být důraznější a pevnější v defenzivě," nabádal své svěřence teplický trenér Zdeněk Ščasný.

Olomoučtí přijedou na Stínadla s nahoněným sebevědomím, ale trenér Zdeněk Psotka doufá, že jeho svěřenci nic nepodcení. „Někteří naši hráči dostali za Slavii těch poct až moc, ale doufám, že to ustojí, protože nás čeká mnohem silnější soupeř než poslední kolo. Teplice pořád mají jednu z největších ofenzivních sil v lize, obrovskou kreativitu šesti hráčů, kteří jsou silní a odvážní ve hře jeden na jednoho. V tom jsou v lize výjimeční. I na Dukle měli šance a byli by tam bodově úspěšnější, kdyby je proměnili."

Jeden z magnetů víkendového 18. kola první ligy začne v neděli od 15.00 hodin.