Středočeši z Kmochova města na jaře poprvé klopýtli ve 22. kole v Jablonci. Remizovali 0:0. Vzápětí v minulém 23. kole doma podlehli juniorce SK České Budějovice 0:1 a klesli ze druhé na třetí příčku tabulky. Ziskem 41 bod tak vyprodukovali ztrátu na vedoucí Bohemians Střížkov už sedmi bodů. Právě v zatím posledním střetnutí se v Kolíně málem nedohrálo.

V minulém kole málem nedohráli

Podle zprávy z blízkého okolí klubu jeden z fanoušků ze skupiny Potkali se u Kolína trefil těsně před koncem zápasu pomezního rozhodčího kamenem. Po krátké přestávce se však duel dohrál. Nejpozději dnes by se měli v Kolíně dozvědět, kolik je tento nezodpovědný čin fanouška bude stát.
Chce-li Kolín pomýšlet na postupovou šanci, musí dnes v Bystřanech vyhrát. Jeho síla spočívá v ofenzívě po stranách hřiště. To zřejmě dobře přečetli Jihočeši z Českých Budějovic a cesty těmito prostory domácím uzavřeli. Ti za nepříznivého stavu sáhli k osvědčenému tahu. Na hrot vysunuli dnes už šestatřicetiletého exteplického Doseděla, hrajícího obvykle na místě stopera. Někdejší útočník s kvalitní střelou a dobrou hrou hlavou zahrává i trestné kopy. V závěru utkání takovou šanci dostal. Orazítkoval tyč a proto jeho mužstvo poprvé na jaře (a doma) prohrálo.
Tepličané si dvěma domácími bezbrankovými remízami přitížili. Oba poslední týmy tabulky už jim dýchají na záda. Pokud se ve II. lize nezachrání Blšany, zřítí se s ČFL tři kluby.
Jak tedy vyhlíží konec tabulky České fotbalové ligy po 23. kole? 12. FK Jablonec B 29 bodů, 13. Viktoria Plzeň B 25 bodů, 14. Ovčáry 24 body, 15. Náchod-Deštné 23 body, 16. FK Teplice B 22 body, 17. FK Hradec Králové B 19, 18. FK Mladá Boleslav 18 bodů.
Protože dnes od 18 hodin se na Stínadlech hraje 23. kolo Gambrinus ligy mezi domácím FK Teplice a FK Marila Příbram, začíná duel juniorky žlutomodrých s Kolínem v Bystřanech už ve 13.30 hodin.