Utkání začalo přátelským gestem Stejskala s Dlouhým, kteří si po úvodním hvizdu vyměnili míč a ukázali, že i po přestupu Pavla Stejskala ke klokanům rozhodně nezačnou být nepřátelé.

Pražané od úvodu pozorně bránili a Balticflora hnána dopředu znovu skvělými fanoušky nemohla přes hostující čtveřici proniknout do šanci. První vážnější šanci zaznamenali až Reinhardt v 9.minutě a následně Tolstov po rychlé kličce do středu hřiště o minutu později. Ruský hráč již rozvlnil síť a otevřel skóre.

Domácí dvakrát také ukázali gesto fair play, když Vini a po něm i Dlouhý opravili ve svůj neprospěch rozhodnutí rozhodčích. Drama začalo na hřišti ve 24.minutě, Kalina naudržel dlouhý výhoz Kudrny a míč překvapivě skončil v brance. Vedení na stranu vlků vrátil rychle umístěnou střelou levačkou Reinhardt a rychle po něm dělovkou zvýšil Graciano.

Rychlou kombinaci žlutobílých zužitkoval Junek po půlhodině hry ke snížení. To už byl v brance místo zdecimovaného Kaliny Vozár. "Nechtěl jsem, aby se v tom Kalina moc topil, zbytečně mohl udělat další chybu, která by ho dostala úplně na dno. Věřím, že tuhle chybu hodí brzy za hlavu, protože do prvního gólu chytal výtečně, stejně jako v minulém kole," objasnil své rozhodnutí Igor Šulga. Čtyři minuty před koncem dokonce Mrština v pádu vyrovnal.

Balticflora se stála hrnula do útoku a dokonce zvolila hru bez brankáře. Ta sice ke skórování nevedla, ale při hře 4:4 se v poslední minutě prosadil podruhé v zápase Graciano a rozhodl o vítězství vlků 5:4. Brazilský hrdina ještě dlouho po zápase oslavoval spolu s nejvěrnějšími fanoušky.

Balticflora - Bohemians 4:3 (1:0)
Branky: 10.Tolstov, 27.Reinhardt, 28. a 40.Graciano - 24.Kalina vlastní, 30.Junek, 36.Mrština.
Rozhodčí: Šifalda, Trlida.
Sestavy:
Balticflora: Kalina, Vozár - Evandro, Vini, Dlouhý, Graciano - Djatlov, Tolstov, Jakimenko, Reinhardt.
Bohemians: Kudrna, Franěk - Šnídl, Bellada, Rosenkranz, Turek, Jinek, Dvořák, Málek, Tichý, Mrština, Stejskal.

Ohlasy aktérů utkání:
Igor Šulga - trenér Balticflory: "Znovu musím poděkovat fanouškům, kteří nás podpořili. Bylo to velice dramatické a vypjaté utkání. Jsem moc rád, že jsme ho zvládli, ale viděl jsem tam množství nedostatků. Bohemians hráli velmi dobře, rozhodně se neprezentovali jako poslední celek tabulky."

Jakub Slunéčko - asistent trenéra Bohemians: "Utkání by rozhodně slušela remíza, oba týmy hráli velmi dobře a mrzí mě, že jsme neměli ten potřebný kousek štěstí, který by nám pomohl udržet remízový stav."

Martin Dlouhý - kapitán Balticflory: "Samozřejmě se můžu usmívat, protože jsme vyhráli, ale to utkání opravdu bylo velmi vyrovnané a remíza by byla zasloužená. Musím pochválit naší druhou čtyřku, která hrála opravdu dobře a znovu musím vyzdvihnout také fanoušky."

zdroj: web Balticflora