Tepličtí od úvodu zápasu zatlačili svého soupeře na na jeho polovinu a brzy se dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve otevřel v 7. minutě skóre hlavou Jablonský po rohovém kopu a vzápětí zvýšil Mahmutovič z penalty nařízené po faulu na Litsingiho.

Další šance Teplic na sebe nenechaly dlouho čekat, ale například akrobatické zakončení nováčka Kapolonga zlikvidoval bravurně Pechatý v brance Kolína. Na 3:0 tak zvýšil až krátce před poločasem Mahmutovič.

Hned po změně stran se však nováčkovi druhé nejvyšší soutěže podařilo snížit ze standardní situace. Grigar si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nedokázal zabránit.

Tepličtí si pak sice vytvořili další šance, ale už žádné nedokázali proměnit, a tak zápas skončil 3:1.

K další prověrce zamíří „skláři" v sobotu do Německa, kde se v Grimmě střetnou od 17:00 s třetibundesligovým Hallescherem FC.

FK Teplice – Kolín 3:1

Branky: 9. z pen. a 43. Mahmutovič, 7. Jablonský – 47. Jurečka. Poločas: 3:0. Hráno v Roudnici nad Labem.

Teplice: Grigar – Vondrášek (46. Matula), Lüftner (61. Hošek), Jablonský, Krob – Litsingi, Ljevakovič, Táborský (46. Takács), Nivaldo – Kapolongo (75. Krátký), Mahmutovič (65. Vůch).