„No konečně. Dlouho jsem na ten gól čekal já i všichni tady. Zaplaťpánbůh za ten zápas. Všechno bylo super,“ radoval se nevysoký útočník, který se před dvěma lety stal králem ligových kanonýrů. Víkendový gól do sítě Bohemians 1905 byl jeho premiérovým zářezem nejen v teplickém dresu, ale i v celé sezoně. Chorvatský rychlonožka prchnul „klokanům“, neomylně poslal míč k tyči a zpečetil výhru Severočechů 2:0.

Vaše zakončení bylo parádní. Brankářovi jste nedal žádnou šanci a s přehledem zavěsil…
Chtěl jsem to tak trefit a povedlo se to. Jak je míč v bráně, tak už nic jiného není důležité.

Měl jste několik zajímavých momentů, dokonce jste trefil i břevno. Těch gólů mohlo být víc…
Po tom břevnu jsem si říkal, že to není možné, že to tam nechce spadnout. Nakonec jsem se přece jen toho gólu dočkal. To ale není důležité, důležité je to, že jsme vyhráli a máme tři body. V klidu teď budeme vyhlížet poslední zápas v Hradci, kde budeme chtít opět bodovat.

Váš gól byl hodně důležitý, protože váš tým uklidnil. Bohemka měla pár náznaků a hrozilo, že vyrovná. Těch dramatických závěrů na Stínadlech už bylo víc…
Právě před zápasem jsem o tom s klukama mluvil, že od té doby, co jsem sem přišel, tak žádný zápas nebyl v klidu. Abychom vyhráli dva nebo tři nula a závěr jsme přečkali jakž takž v klidu. Naštěstí teď se to konečně povedlo.

Gól jste dal až v předposledním zápase. Nebál jste se, že už by ani nemusel přijít?
Říkal jsem si to (úsměv). Když se bohužel netrefuješ, tak o tom přemýšlíš. Důležité bylo, že týmu se dařilo. Kdybych nedával góly a týmu se taky nedařilo, tak by to bylo horší. Zase jsme vyhráli a ještě jsem tomu pomohl gólem, takže jsem šťastný.

Teplice vyhrály třetí zápas z posledních čtyř kol, ve kterých neprohrály. Závěr podzimu vám vychází parádně…
Je to výborné. Čtvrtý zápas bez porážky a skoro bez inkasovaného gólu, protože jsme dostali jen jeden z penalty. Gól ze hry jsme nedostali, což je výborná práce.

Ještě je před vámi poslední podzimní zápas v Hradci…
Do teď jsme hráli venku dobré zápasy, vždycky jsme měli šanci bodovat. Nevidím důvod, proč bychom nemohli bodovat v Hradci.

Jak hodnotíte své krátké hostování v Teplicích? Bylo pro vás přínosem?
Samozřejmě mi to pomohlo. Ve Spartě jsem se za pět kol dostal do hry jen na minutu v Budějovicích. To mě nemůže uspokojit. Zavolal mi trenér Rada, abych šel do Teplic, že mi sice nemůže zaručit, že budu hrát, ale mám větší šanci než ve Spartě. S tím hostováním jsem spokojený. Smlouva je taková, že 1. ledna už jsem zase hráč Sparty a musím se vrátit zpátky. Uvidím, jaké bude rozhodnutí trenérů, jestli mě budou chtít do kádru. O tom ještě nic nevím.

Co byste preferoval vy osobně?
Chci být tam, kde budu moct hrát. Jasně, že mi to nikdo nemůže zaručit, ale budu se snažit. Ještě je to daleko. Teď mě čeká ještě poslední zápas za Teplice a pak už se těším na dovolenou, že se vrátím domů.

Sledujete dění ve Spartě ohledně možné výměny trenérů?
Sleduju to normálně jako divák. Nemám žádné bližší informace, jen to, co čtu v novinách nebo na internetu. Rozhodují o tom jiní lidi, my hráči můžeme jen souhlasit a respektovat to.