„Možnost získat vyšší soutěž bereme. Už jsme vše potřebné vyřídili na krajském svazu a počítáme, že 12. 7. zahájíme letní přípravu, kterou tak kvůli I. B třídě začneme o pár dní dříve,“ potvrzuje sekretář TJ Hrob Jiří Sedláček. „Co jsme slyšel, tak Kladruby podle všeho nemají potřebné prostředky pro krajskou soutěž, rozhodly se proto do I. B třídy pro příští sezonu nepřihlásit. My jsme samozřejmě rádi. Po celý průběh minulého ročníku jsme snažili bojovat o první příčku. Bohužel nám nevyšel zápas v Proboštově, kde jsme prohráli. Od té doby jsme se smiřovali s druhým místem, ale v duchu jsme si říkali, že se něco může stát. Například že rezerva Proboštova nebude chtít hráč vyšší soutěž nebo že se někdo nepřihlásí,“ říká Sedláček.

I kdyby nabídka na postup do vyšší soutěže nepřišla, brali by Hrobští druhé místo v okresním přeboru jako úspěch. Vždyť do soutěže vstupovali jako nováček. „Určitě, panovala velká spokojenost. Hodně nám pomohly výkony brankáře Mareše, Šurala a Michala Kozáka. Nejlepším střelcem oddílu se stal Pištora.Slibně se ukazovali také dorostenci Ferko a Kálal. Pro vyšší soutěž se pokusíme posílit, už máme čtyři hráče rozjednané. Jestli budeme lanařit hráče z Kladrub? Přiznávám, že s jedním z nich už jednáme,“ netají Sedláček.

Hrob povede v I. B třídě nový kouč. Bude jím Zdeněk Egrt. Má už řadu zkušeností. Asistenta mu bude dělat Kozák. „Moc se na novou soutěž těšíme. Co si já pamatuji, tak Hrob hrál kraj někdy na začátku devadesátých let,“ loví Sedláček v paměti. „Stadion máme v pořádku, zajištěno je vše i po finanční stránce. Stát se samozřejmě může vše, podívejte se na Kladruby, ale teď je vše v pořádku. Jsme zvědavý, jaké bude rozlosování. Přáli bychom si pro první kolo Osek, to by bylo velké derby. Zajímavé by byly samozřejmě i zápasy s Trnovany, Dubím nebo rezervou Proboštova.“