Severočeši včera vyhráli v Hradci 2:1. Jelikož se hraje na dva zápasy, o postupujícím rozhodne odvetný duel na Stínadlech, který by se měl konat 11. listopadu. Termín však ještě není potvrzen. Obě branky Teplic vstřelil Klein, za domácí se trefil Černý.

„Pod lízátky“ se představil zkušený celek a i když rozhodně nebyl lepším, stačilo mu málo k tomu, aby si odvezl těsnou výhru.

„Votroci“ vstoupili do zápasu nebojácně. Úvodních patnáct minut zamkli Teplické k jejich vápnu. Nebezpečné střely na Slavíka vyslali postupně Poděbradský, Fischer a Pilař, ale teplický brankář byl pozorný. Ve 14. min. se však již domácí dočkali. Karal zprava zacentroval, míč se dostal k Černému a ten se nemýlil – 1:0.

Tím drtivý tlak domácích skončil. Naopak v 25. min. přišel šok. Klein uprostřed hřiště skluzem vybojoval míč, narazil si s Mahmutovičem a svůj únik zakončil střelou podél Šimona – 1:1. Vzápětí se blýskl opět Slavík, jenž zneškodnil pokus Poděbradského. Vzápětí Karal trefil jen boční síť. A tak přišlo známé „nedáš – dostaneš“. Na levé straně si vyměnil míč Verbíř s Ljevakovičem a centr bosenského hráče přetavil gólově opět Klein – 1:2. Před přestávkou ještě Slavík vychytal Pilaře.

Po změně stran kvalita hry trochu opadla. Domácí se sice snažili o vyrovnání, vytrvale bušili do soupeře, ale ránu Poděbradského kryl výtečný Slavík a Pacákova hlavička mířila nad branku. V závěru z brejku neuspěl ani Verbíř.

Více informací ve čtvrtečním Teplickém deníku.