Hon na křemičitého beka Teplic, jenž se stal po tvrdém souboji se slávistickým fotbalistou Boudjemou hlavní negativní postavou minulého kola Gambrinus ligy, zfanatizoval některé „fanoušky" natolik, že Matulovi a jeho rodině začali vyhrožovat na internetu, kde dokonce zveřejnili adresu jeho bydliště. Psychicky rozhozeného hráče raději teplický trenér Ščasný nechal na lavičce. Jediným pozitivem je, že si kouč mohl vyzkoušet hru bez Matuly. Pro příštích několik kol ho totiž bude s největší pravděpodobností postrádat. Neumím si představit, že by mu po mediálním běsnění disciplinární komise nenapařila několikazápasový „flastr".

Zákrok Milana Matuly. Vlevo foto po odehrání balonu, vpravo před odehráním balonu.

Milan Matula se zařadil po bok trenérů Straky a Hřebíka, kterým bylo v minulosti také vyhrožováno. Chování zmiňovaných fotbalových „fanoušků" je neomluvitelné. Spíš než teplický fotbalista, který slávistického soka fauloval v zápalu boje bez jakéhokoliv úmyslu zranit, by měli být potrestáni oni.

Velký díl viny na jejich chování nesou i bulvární média, která po zápase Teplice – Slavia spustila nevídaný mediální tlak.

Žijeme v době, která je přímo stvořená pro podobné události. A jen silní mají šanci „přežít". Přeji Milanu Matulovi, ať se z celé kauzy brzy otřepe a je pro žlutomodré důležitým článkem základní sestavy!