Tím nejznámnějším je bezesporu Přemysl Bičovský, který v Košťanech začal s fotbalem v roce 1959. O osm let později přestoupil coby sedmnáctiletý do Teplic, kde začal hrát nejvyšší ligovou soutěž. Vypracoval se až do reprezentace, později přestoupil do Bohemians. S "klokany" v roce 1983 vyhrál mistrovský titul. 

Fričl upozorňuje, že Košťany nejsou jen Bičovský. "Od nás se proslavili mnozí fotbalisté účastí v 1. a 2.lize a reprezentaci. Nezapomenutelný byl „ďábelský útok“ Málek, Holman, Schvarc, Bůček a Waldhauser," loví v paměti. 

Jeho tip na "Košťanského fotbalistu století"? Miroslav Vaňásek! Fotbalista, jehož vzorem byl slavný německý kanonýr Gerd Müller, se narodil v roce 1950. Fričl ho umí dokonale charakterizovat. "Moc toho nenaběhal. Byl názoru, že běhat má míč a důležité je vědět, kde si počkat. Uměl vypálit umístěnou bombu, ale takové góly ho netěšily, i když mu mnohokrát zatleskal i soupeřův brankář. Rád si brankáře povodil. Ten pak za ním běhal po čtyřech, poté si ho položil a míč posunul do branky tak, že skončil mezi lajnou a sítí. Vaňásek pak říkal brankáři: ´Ty se tady válíš a támhle ti padaj góly!´. Mnohokrát vyhrál krále střelců v krajských i okresních soutěžích. Za sezonu střílel v průměru třicet branek. Fotbalu v Košťanech věnoval více než čtvrtstoletí, v mistrovských zápasech vstřelil přes 400 branek. Může se někdo takovou bilancí a věrností ke klubu pochlubit? Právě proto je pro mě ´Košťanským fotbalistou století´právě on," tvrdí Fričl.