Domácí jsou čtvrtí. Oba protivníci netají cíl probojovat se do play off. Nicméně do bitev o mistrovský titul je ještě daleko.

Hosté v minulém kole porazili doma Torf Pardubice 4:0 a vezou do Teplic i čtvrtého nejlepšího střelce ligy Pavla Novotného (9 gólů). Chyby připravily v minulém kole Balticfloru o úspěch na půdě úřadujícího mistra Era – Pack Chrudim. Ruský kormidelník Igor Šulga o nich ví.

„Žádný ze soupeřů v soutěži by pro mé svěřence neměl být hrozbou. Ovšem až se najdou. Stále ještě kolečka nezapadají. Musejí si zvyknout, že nikoli individuální výkon, ale schopnost vzájemně spolupracovat povede k úspěchu. Když přijdou na palubovku, musejí myslet. Jeden druhému vyhovět, umět reagovat na situace, improvizovat. Nevyžaduji šablonu, nejsem stoupencem trenérského diktátu. Není jednoduché vidět hráči do duše. Zejména když pracujete s tolika národnostmi a odlišnými futsalovými školami. Na dokonalou harmonii tři měsíce práce nestačí.

Nicméně zápas od zápasu je obraz hry mého týmu blíže k tomu, co by měl předvádět,“ konstatuje lodivod, jehož jméno zásluhou práce v Balticfloře už zazvonilo doma v Rusku.

Futsalová velmoc začíná po svém krajanovi pošilhávat. Šulga neslyší. Soustředí se na Teplice a hodlá je dovést hodně vysoko. Včera pilně studoval dnešního protivníka na videozáznamu.

„Je to mladý tým, fyzicky dobře připravený. O kvalitě svědčí jeho umístění v tabulce. Naše sestava? Už mám jasno. Řešit jsme museli absenci Alexandra Tolstova, který v Chrudimi inkasoval červenou kartu. Obě čtyřky jsou připraveny. Pokud zopakujeme výkony ze zápasu proti Slavii a z převážné části utkání v Chrudimi, uvidí příznivci další pohledný futsal s plným bodovým ziskem,“ je přesvědčen trenér Šulga.

Duel FC Balticflora – Nejzbach Vysoké Mýto začne ve 20.30 hodin.

Ze zápasu připravíme mimo jiné fotogalerii, bude na www.teplicky.denik.cz. Článek, ohlasy v pondělím Teplickém vydání.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na reporter.teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.