Oba hráči jsou odchovanci FK Teplice, oba hráli nejvyšší soutěž. Odvrácenou stránkou věci je fakt, že jak Sigmund, tak i Karlík patří do kolonky fotbalistů, se kterými to nikdy nebylo lehké. Za Krupku odehráli zápas s Litvínovem a podle očitých svědků byl hlavně Sigmund pro ambiciózní mužstvo kouče Rudolfa Rehna velkou posilou. „Chceme si oba vyzkoušet, hlavně tedy to, jak zapadnou do kolektivu, jak si budou se spoluhráči rozumět na hřišti,“ říká trenér Rehn.

Devětadvacetiletý Martin Sigmund odehrál za FK Teplice v roce 2002 šest prvoligových zápasů. Šanci mu dal trenér Cipro, Sigmund se mu odvděčil gólem do sítě Sparty. Po příchodu kouče Straky měl údajně neshody s vedením. Byl vyřazen z mužstva a trénoval individuálně. Říkalo se o něm, že stůj talent zahodil. Brzdila ho i nepříjemná zranění. Místo slibně rozjeté kariéry hrál za Chomutov, Varnsdorf, Blšany, FSV Zwickau, Ústí nad Labem nebo teplické béčko. V létě 2008 zakotvil v Mostě, poté přesídlil do Chomutova.

Pavel Karlík je jen o rok mladší, v dresu FK Teplice hrál jen jednou, a to proti Ostravě na podzim 2005. Trenér Mareček z něj tehdy chtěl udělat nového Kollera. Výčet dalších Karlíkvo štací? Neštěmice, Ústí, Třinec, Litvínov, Česká Lípa. Nejvíce na sebe upoutal pozornost v ústecké Armě, které osmi góly během sezony 2009/2010 pomohl do první ligy. „Karlos“ měl údajně i řadu nabídek ze zahraničí, chtěly ho prý i Drážďany, nakonec však skončil v Třinci, ze kterého se obloukem přes Ústí poroučel do České Lípy. A právě „Arsenal“ je jeho zatím poslední zastávkou.

„Oba dva jsou velmi zkušení hráči, určitě by našemu týmu pomohli. Uvidíme, jak to s nimi bude fungovat a pak budeme jednat. Angažování Sigmunda je ale už více méně hotové, je to náš hráč, hostoval v Chomutově. O Karlíkovi se rozhodne později,“ informuje o aktuální situaci Rehn.

Jeho Krupka zatím na domácím turnaji Knauf Insulation Cup 2012 válí, kouč, který k mužstvu přišel po neúspěšném podzimu, je zatím spokojený. „Nechci to zakřiknout. Na tréninky zatím chodí všichni. Probíhá ještě hrubá příprava, je hodně náročná. Jsem rád, že se nám vyhýbají zranění. Hodně rehabilitujeme, je tam i bazén. Na jaře se chceme zachránit, s tím jsem do Krupky přišel. Cílem je udržet soutěž a pozvednout tým,“ líčí trenér, který vedl na krajské úrovni několik celků Ústecka.