Jedná se o sedmadvacetiletého defenzivního univerzála Víta Turtenwalda. V mládí talentovaný hráč, patřící do juniorských reprezentačních výběrů, ale v sezóně 2000/2001 za Teplice odehrál pouze dva zápasy, poté zamířil do Příbrami, kde nasbíral 56 provoligových startů a vstřelil 2 góly.
Turtenwald má zkušenosti i z působení ve slovenské Trnavě, odkud zamířil do vršovického Dolíčku na roční hostování. Dočkají se tedy krupští diváci bývalého hráče Teplic?
Co je však jisté, těšit se mohou na některého z fotbalistů stávajícího kádru prvoligového A týmu. V minulých zápasech teplické juniorce pomáhali Ljevakovič, Hašek, brankář Belic a také i „kanadský“ medailista Mareš.
„Jejich účast nám pomáhá, vždyť tři branky, co jsme zatím ve dvou kolech vstřelili, dávali právě oni. Je na nich vidět, že mají chuť a že na hřišti odevzdají všechno, co v nich je. Minulou sezónu k nám z áčka chodili někteří kluci otrávení, ale teď je znát, že ti co přijdou chtějí hrát a pomoci,“ říká Jakub Rosocha, který však zatím na zelený pažit v utkání nenaskočil.
Přesto se na utkání s rezervou Bohemians 1905 těší. „Áčko i béčko Bohemky prý trénuje společně, určitě bude silná,“ pokyvuje Rosocha uznale hlavou nad kvalitou týmu, jenž vede bývalý brankář a reprezentant Petr Kostelník. V posledním zápase porazili Klokani na své půdě Horní Měcholupy 2:0, o kolo dříve vyhráli na půdě Českého Brodu dokonce 3:0 a patří jim první místo tabulky.
Teplice jsou po výhře nad béčkem Sokolova a remíze na půdě rezervy Kladna druhé.
Fanoušci, kteří vyrazí dnes dopoledne do Krupky, se mají rozhodně na co těšit, půjde totiž o šlágr kola.
A ještě jedna motivace pro návštěvu stadionu v Krupce. Zájemci si budou moci přímo na místě koupit také vstupenku na utkání áčka v Mostě.