Dal jste tři góly během čtrnácti minut, lepší premiéru jste si snad ani nemohl představit.
Je to pořád jenom příprava. Samozřejmě tři branky jsou dobré. Pro útočníka je každý gól důležitý. Celkově jsme vyhráli pět nula, ale pořád je to jen přátelský zápas. Z jednoho utkání nemohu dělat nějaké závěry.

V uplynulém ročníku ligy jste toho v Teplicích moc nenahrál…

Jasně. To jsem ale hodil za hlavu, teď jdu od začátku, od nuly.

O vašem přestupu do Slovácka se psalo, že se rodil těžce. Co na tom bylo nejtěžší?
Tak těžce… Vždycky musí být s přestupem spokojené všechny tři strany. Oba kluby i hráč. Vždycky jsme si něco dojednali, potom jsme si dali oddech a takhle to pokračovalo. Neřekl bych, že se přestup rodil těžce, prostě to bylo trošku delší.

Byla i jiná možnost než Slovácko?
Měl jsem několik nabídek, ale na konci zůstalo už jenom Slovácko, takže ten poslední týden jsme přestup jenom dolaďovali.

Ještě minulý týden jste hrál přípravný zápas za Teplice. Byla tam i varianta, že zůstanete na severu Čech?
Byla to jedna z možností, ale dával jsem tomu tak deset patnáct procent, řekl bych, že to byla jedna z nejmenších možností. Mě nikdo nenutil z Teplic odejít, ale cítil jsem, že bych na tom byl podobně jako v uplynulém ročníku. Chtěl jsem ještě hrát, zdraví zatím slouží a ve Slovácku byla možnost si víc zahrát.

Byly tam i další důvody, proč jste se rozhodl právě pro Slovácko?
Skládalo se to z takových střípků. Chtěl jsem to mít blíž domů, celá rodina už cestuje osm let po republice, což nás moc nebaví. Samozřejmě jsou tady skvělí diváci, krásný stadión a prostředí, to byly ty střípky, které se daly dohromady, a nakonec to dopadlo.

Vy jste se vrátil do Uherského Hradiště po třinácti letech. Byla v tom i trocha nostalgie?

Musím říct, že když jsem jel podepsat smlouvu, tak jsem si vzpomněl, že jsem hrával na Širůchu, ale to už je pravěk. Byl jsem odchovanec Brna a ve Starém Městě jsem dostal první pořádnou profesionální smlouvu, bylo to první nakouknutí do profesionálního fotbalu. Tehdy tu byla skvělá parta Mira Hlahůlek, Libor Soldán…

Vy jste přestoupil z pražské Sparty do Teplic, kde vás chtěl trenér Jiří Plíšek, ale pod jeho vedením jste moc šancí nedostal. Myslíte, že může nastat podobná varianta i ve Slovácku?
Možné je všechno. V Teplicích měli trošku odlišnou koncepci. Chtěli stavět na mladých hráčích, které budou prodávat dál a budou z toho žít. Já tomu rozumím, mě už jenom těžko ve třiatřiceti někam prodají za dobré peníze.

V Teplicích jste pravidelně nehrával, dá se říct, že jste byl z fotbalu znechucený?
To rozhodně ne, bral jsem to jinak než ve dvaceti. Člověk nic nenadělá, bral jsem to, jak to je, ale že bych byl naštvaný, to rozhodně ne. Ještě minulý týden jsem hrál přípravu za Teplice proti Mostu, myslím si, že to bylo jedno, kde odtrénuji úvod sezony. Stejně se většinou běhá a jsem rád, že na herní soustředění pojedu se Slováckem. Věřím, že se s mužstvem sehraji a bude to ještě lepší.