Teplický trenér Jiří Plíšek dal ve středu na děčínské umělé trávě příležitost mladíkům, nováčkům a hráčům širšího kádru. Zatímco testovaní Zoubele, Čada a Hajník nastoupili v základní sestavě, největší posila útočník Libor Došek z pražské Sparty – nikoliv. Zaměřuje se na zlepšení kondice.

K vidění bylo ve vyrovnaném utkání poměrně dost šancí, avšak střelci nemířili přesně. V závěru nejprve teplický Merzič neproměnil samostatný únik a o dvě minuty později na druhé straně rozhodl Benčík.

„Každý zápas chceme samozřejmě vyhrát, ale je to příprava a my tentokrát chtěli zejména vyzkoušet mladé hráče z juniorky, aby se ukázali proti kvalitnímu týmu, jakým je Ústí,“ řekl teplický trenér Jiří Plíšek.

„Výhra je pro nás povzbuzením do další přípravy. Jiří Plíšek přivezl hodně mladý tým a kdybychom nevyhráli, tak by to bylo hodně špatné,“ usmíval se po utkání ústecký asistent trenéra Petr Fousek.

Poslední novinkou v kádru party ze Stínadel je, že se zkušený 27letý středopolař David Kalivoda (v lize 124 zápasů a 15 gólů) včera stal kmenovým hráčem Teplic. Na podzim pouze hostoval z Brna. Nyní na něj lídr ligy uplatnil opci, s vedením klubu podepsal kontrakt na tři roky.

ÚSTÍ – TEPLICE 2:1

Branky: 12. Franc, 82. Benčík – 72. Melunovič. Rozhodčí: Kučka – Berka, Bacík. ŽK: Martykán (U). Poločas: 1:0. Diváků: 200.

Ústí: Porcal – Dvořák, Džuban, Valenta, Mišák (84. Pavel Fousek) – Franc (72. Hyčka), Šmrha, Martykán, Benčík – Karlík (52. Stanič), Jindráček (46. Rudnytskyy).

Teplice: Pechatý – Doležal (69. Peterka), Merzič, Beran, Hajník (81. Fryšťák) – Zoubele, Čada, Kalivoda, Gašparík (72. Pícha) – Veverka (69. Elsamni), Melunovič.

VÍCE VE ČTVRTEČNÍM TEPLICKÉM DENÍKU

AUTOŘI: PAVEL PŘIBYL, VLASTIMIL NOVOTNÝ