Jaký je to pocit vybojovat postup na mistrovství Evropy?
Je to obrovský úspěch, pro mě zatím největší v mé kariéře. Je to něco neskutečného, ten pocit je úžasný. Je to fantastické!

Před posledním utkání skupiny jste to neměli úplně ve svých rukách. Museli jste porazit Moldavsko a zároveň čekat na zaváhání první Belgie v Černé Hoře…
Věděli jsme, že v tom utkání budeme dominovat a Moldavsko bude hrát na 0:0. A tak to celý první poločas vypadalo. Měli jsme nějakých osm tutovek, držení míče 80 na 20, naštěstí jsme dali před poločasem gól a to asi rozhodlo. Oni to pak trochu otevřeli a my jsme jim dali další tři góly.

A pak jste už jen čekali na výsledek druhého zápasu Černá Hora – Belgie…
Když Julda (Juliš) před koncem střídal, tak jsem mu řekl, ať na střídačce zjistí, jak to vypadá. Ukazovali mi, že Černohorci vedou 2:0, tak jsem trošku tahal čas. 
V kabině jsme pak seděli v hloučku a čekali, až se 
pískne konec.

Jak se těšíte na Euro 
do Polska? Vnímáte to i jako šanci ukázat se před skauty z evropských velkoklubů?
Takhle to cítí každý hráč. Euro je obrovsky sledované a je to šance pro každého. Zahrajete pár dobrých zápasů a okamžitě vylétnete. V listopadu hrajeme přátelák v Polsku, tak si okoukneme prostředí. Hodně nám to pomůže, abychom věděli, co nás tam bude čekat.

Teď musíte rychle přepnout na ligu a sobotní domácí duel s neporaženým Zlínem…
Bude to hodně důležitý zápas. Mluvil jsem s trenérem a ten mě nabádal, abych co nejrychleji přepnul a soustředil se na Teplice. Musíme už začít sbírat body, hlavně doma, kde jsme dlouho nevyhráli. Chtěli bychom Zlín porazit, abychom se odpíchli od spodku tabulky.

Vy můžete být první, komu se to povede…
Je to velká motivace. Zlín jsem několikrát viděl v televizi a líbil se mi. Doufám, že body zůstanou doma. S klukama jsme si sedli a řekli si, co se musí stát, abychom už začali vyhrávat. Pokusíme se Zlín porazit.

Je v týmu lepší atmosféra než po poslední porážce v Liberci?
Atmosféra je teď lepší. S klukama jsem si volal a říkali, že atmosféra po Liberci je blbá, ale teď už se to zlepšilo. Doufám, že to přeneseme na hřiště. Zlín už musí prohrát.