Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu udělila třicetiletému obránci distanc za ostrý faul v utkání čtvrtého kola proti Příbrami. Lukáš při osobním souboji srazil loktem Martina Müllera, který v důsledku nešetrného zákroku musel na dvě operace zlomené čelisti. Mimo hru by měl být ještě čtyři týdny.

Postižený v jednu chvíli dokonce zvažoval, že na hráče Teplic podá trestní oznámení. Od svého záměru ale po Lukášově omluvě odstoupil.

„Závažnost provinění je navíc v tom, že k zákroku nedošlo v souboji o balon, jako tomu bylo v jiných případech, ale mimo boj o míč. Hráč Lukáš se dokonce podíval, v jaké pozici je Müller, udeřil ho loktem a pak teprve skákal na míč, který padal po rohu. To je samozřejmě závažné provinění,“ zdůvodnil výši trestu předseda disciplinární komise Alexander Károlyi na svazovém webu.

Lukáš odmítl rozsudek komentovat. Řekl jen, že nechtěl Müllera zranit. „Co jsem viděl na videu, tak to ani nevypadalo tak hrozivě. Rozhodně jsem neměl důvod jednat v emocích,“ řekl pro server sportovninoviny.cz

Na Strahov Lukáše doprovodil teplický šéf František Hrdlička, který je výší trestu zaskočen.

„Nebudu to komentovat. V pátek zasedneme a s největší pravděpodobností se odvoláme. Litujeme toho, co se stalo, ale žádný úmysl v tom od Lukáše nebyl,“ řekl Deníku Hrdlička.

Michal Janovský, Pavel Mikeš