„Aidin měl v úvodu jara zdravotní problémy, pak se mu narodil syn, pak zase nějaké zranění. Před Budějovicemi na něm bylo znát, že má velkou chuť pracovat pro mužstvo. Pokud bude takhle pokračovat, tak bude pro tým platný jako na podzim," okomentoval Mahmutovičův výkon trenér Teplice Zdeněk Ščasný.

„Mahmutovo" galapředstavení začalo ve 13. minutě. Zprava našel po překonání odporu jednoho z českobudějovických beků nadýchaným centrem hlavu výborně nabíhajícího Franciho Litsingiho – 1:0. Za 20. minut si udělal „dobrý den" ze stopera Dynama Nováka, když byl poté ze střeleckého úhlu, předložil laskominu Matulovi – 2:0. Dvě minuty po poločasové přestávce Aidin vniká do vápna hostů, Ježdík ho fauluje a sudí Matějek ukazuje na značku pokutového kopu. Teplický útočník se tváří v tvář Daňkovi nemýlí – 3:0.

„Pro nás bylo strašně důležité zvládnout tohle utkání. Klíčové bylo to, že jsme dali první gól. Říkali jsme si to už před začátkem zápasu, že pokud ho dáme, tak určitě vyhrajeme. Já jsem rád, že se nám podařilo vyhrát, i že jsem měl dvě asistence a jeden gól. Musíme vyhrát dva tři zápasy za sebou, ať se v tabulce zvedneme," sypal ze sebe Mahmutovič, když přišel mezi novináře do mix zóny.

Říká se, že hráč, který byl faulovaný, by na penaltu jít neměl. Znovuzrozený teplický kanonýr ale toto pravidlo nectí. „Já bych na penaltu šel, i kdybych byl faulovaný v 97. minutě," usmívá se sebevědomě. Poté, co překonal Daňka, z obavy před udělením žluté karty opatrně vykasal žlutomdorý dres, pod kterým měl triko s nápisem „Afan". To je můj syn, narodil se 6. března. Ten nápis mi namalovali na triko spoluhráči, aby mě motivovali. Afan čekal na gól dlouho, konečně se mi ho povedlo pro něj dát!"