Porazili jste 3:0 Liberec a už nejste na místech, ze kterých se sestupuje. Velká úleva?
Je to velká úleva, ale za týden hrajeme na Spartě a za 14 dní s Brnem to tu máme znova, takže se nic nemění. Tímhle zápasem jsme nic nevyhráli. Kdybychom to nezvedli, tak jsme tam namočení ještě víc.

Čemu za body vděčíte?
Šli jsme za vítězstvím a moc jsme ho chtěli. Pomohl první gól v první minutě. Přežili jsme pak závary. Liberec hrál dobře, kluci o sobě vědí, hrají kombinační fotbal. Chybí jim oproti mistrovské sezoně nějaký ten důraz ve vápně. My si proti nim nepřipouštěli nic jiného než výhru.

Liberec v Teplicích nevyhrál sedm. V jakém rozpoložení na Stínadla s tímto pomyšlením podle vás jel?
Myslím, že si to kluci nepřipouštěli, že to chtěli zlomit. Když někam takhle jedete s negativníma myšlenkami, tak ani nemusíte jezdit. Může se vám to ale do mysli vrátit, když dostanete první gól. Důležité ale je si to nepřipouštět a chtít to zlomit.

Vy sám jste v hokejové terminologii nasbíral tři kanadské body, spokojenost?
Podle hokejového bodování je to dobré, ale stojí za tím práce celého mužstva. O první gól si Aidin řekl pohybem, druhý gól roh a dobrý náběh Lüftnera, třetí gól mi připravil zase Aidin. Vždy je to práce celého mužstva. Teď jsem vyplul já, příště to může být někdo jiný.

Vrací se vám forma?
Já budu hrát tak, jak bude hrát celé mužstvo. Celkově jsme hráli dobře, s velkým nasazením. Z toho pak vyplynou individuální výkony. Snažím se každý zápas, někdy to jde, někdy ne. Když se to bude opakovat, tak můžeme říkat, že je forma zpátky.

Po minulém kole jste se ocitli na posledním místě. Jaký ten týden byl?
My jsme se dole motali už víc týdnů. Bylo jedno, jestli jsme byli čtrnáctí, patnáctí, nebo šestnáctí. Já se na tabulku nekoukám, ani si jí neobracím na ruby (smích). Ostatní nesleduji. Vím, že stejně musíme začít hrát jen a jen my, že si to musíme vykopat sami.

Je známo, že mezi vámi a vedením klubu je gentlemanská dohoda o případném uvolnění do zahraničí. Blíží se konec podzimu, tak jak to aktuálně vypadá?
Zatím jsme to neřešili, necháme to až po sezoně. Teď na to myšlenky nejsou. Jsme tam, kde jsme, a čekají nás ještě další dva zápasy.

Přesto, co byste preferoval?
Moje preference je teď pomoci týmu. Jsem mu to dlužný. Když ale přijde nějaká nabídka z Evropy, tak by mě to lákalo. Přeci jen mám nějaký věk, něco jsem už odkopal. Aby to ale bylo za každou cenu, to ne.