Po postupu jste si užili jen týden volna. Stačili jste si odpočinout?

Podle trenérů týden stačí (smích). Řepka říkal, že měl volno dvacet dní a bylo to pro něj málo. My měli týden… Jel jsem na dovolenou s přítelkyní a užil jsem si to, jak to šlo. Psychicky ani fyzicky jsme si ale neodpočinuli a do tréninku se nikomu moc nechtělo. Volno bylo krátké, ale nedá se nic dělat.

Jak tedy přípravu zvládáte?

První týden byl seznamovací, ale někdy mi to přišlo dost těžký. Má se to stupňovat, tak jsem na to zvědavý, co přijde. Snad to vydržíme ve zdraví (smích). Bude to peklo, ale je to potřeba.

V kádru není moc hráčů, kteří by měli velké zkušenosti s nejvyšší soutěží. Mají všichni na první ligu?

Myslím si, že jo. Není náhoda, že jsme to dokázali vykopat. Ti výkonnostně slabší už tady nejsou a ti, co zůstali, na ligu podle mě mají.

Na co vás trenér Svatopluk Habanec nejčastěji upozorňuje?

Říká nám, že zbytečné ztráty míče, co jsme měli, se nám daleko víc vymstí. Útočníkům v lize stačí na gól dvě šance a ne čtyři nebo pět. To platí i naopak. Když budeme mít za zápas dvě šance, musíme z toho dát nejlíp tři góly. Ale kdyby aspoň jeden, bylo by to dobrý (úsměv).

I pro vás je liga krok do neznáma…

Ligu si zahraju poprvé a moc se na to těším. Všichni jsme si to zasloužili. Vykopali jsme si to, došli jsme tam až odspoda. Je to zasloužené.

Přitom před dvěma lety jste byl na testech v Teplicích. Proč to tehdy nevyšlo a nezůstal jste v týmu?

Byl jsem tam pouza na tři dny. Byl to jen takový výstřel do tmy než nějaké testování. Žádnou přípravu jsem tam neabsolvoval.

Pamatuju si, že jste dokonce na plakátu Teplic pro ligovou sezonu…

Jo, to se zrovna fotili. Řekli mi, ať jdu s nimi. Mně se do toho moc nechtělo, bylo to takový zvláštní. Nakonec na tom plakátu jsem (smích).

Na Stínadlech vás stále opěvují. Nekontaktovali vás teď znovu?

Ne, nikdo mi nevolal. Oni mají svých hráčů dost. Teď je to neaktuální.

Kdyby se ozvali, šel byste do Teplic?

Byla by škoda odcházet, když jsem v Ústí vykopal ligu a je tady daleko větší šance hrát a zkusit si to.

Cítíte s blížícím se startem sezony nervozitu?

Ta bude asi až před prvním zápasem. Hlavně bychom si to měli užít, když jsme si to vykopali. Samozřejmě bez nějaké ostudy, nesmíme k tomu přistoupit ležérně. Uvidíme, co s námi udělá první mistrák, máme docela silného soupeře. Na druhou stranu je lepší, že nikdo od nás nebude nic čekat, než abychom hráli s někým, s kým bychom museli doma bodovat.

Do ligy vstoupíte zápasem s Mladou Boleslaví. Pak přijde Brno, Liberec, Olomouc a Teplice. Je to dobrý los?

Není moc co vybírat. Mohlo to být lepší, ale i daleko těžší. Nevadí mi to.

Dá se využít euforie z postupu?

Měli bychom toho využít. Uvidíme, jak se doplní kádr, to je hlavní. Když na začátku uděláme nějaký bod, je to lepší, než kdybychom měli po pěti kolech nulu a byli za otloukánky. Myslím si, že by to nemělo být hrozný, když se nebudeme bát.

Už se těšíte na derby s Teplicemi?

Těším. Derby vlastně budeme hrát vždycky doma, to je dobrý (smích).

Všichni by si přáli plný stadion…

Myslím si, že nepřijde ani deset tisíc. Teplice měly průměr 5 nebo 6 tisíc, tak kde by se ti lidi vzali? Tam budou ti stejní, co chodí na Teplice, a přijede třeba 500 fanoušků z Ústí. Víc jich tam nebude.

Jak vůbec vnímáte to, že musíte hrát v teplickém azylu?

Nedá se nic dělat. Bereme to jako fakt, nic jiného nám ani nezbývá.

Věříte, že si zahrajete ligu i v Ústí?

Věřím, ale nevím. Těch studií už jsem viděl tolik. Měli by s tím něco dělat, je to ostuda. Zrovna jsem koukal, že hokejistům pěkně opravili stadion… Kdybych si z toho měl něco dělat, zblázním se (úsměv). Snad to budeme mít takhle zařízený i my.