V generálce remizovat 1:1 s Roudnicí, to není moc dobrá vizitka…
Představovali jsme si, že se prosadíme více směrem dopředu. Dali jsme jen jeden gól, určitě tak nejsme spokojení. V týdnu si ještě promluvíme, v jakém složení do ligy vstoupíme. Nechci říct, že to bylo úplně nejhorší. Vyzkoušeli jsme si různé varianty, máme tu nové hráče. Musíme se dát do herní pohody.

Jaký máte z přípravy pocit?
Pozitivní. Nic na tom nezmění ani nevydařená generálka. Podle mě jsme dobře posílili, jsou to hráči směrem dopředu. Myslím, že bylo vidět, že budou přínosem.

Co k posilám můžete říci?
Nivaldo je skvělý lajnový hráč. Má zkušenosti z Evropské ligy, byl ve velkém týmu. Na lajně nám může hodně pomoct. Honza Krob se může nalevo skvěle doplňovat s Nivaldem. Oba mají výbornou levačku. Na téhle straně budeme hodně silní. No, a Salami – to je silový hráč do útoku. Tipuji, že i on bude velkým přínosem, i když mu ještě schází potřebná síla, protože neabsolvoval celou porci přípravy. Se zápasy a tréninky ale půjde nahoru.

Jak noví kluci zapadli?
Bez problémů. Možná, že jediným malým problémem je jazyková bariéra. Ti, kteří umí anglicky, se s nimi snaží bavit. I tak ale kolektiv drží pospolu. Stejně jako zapadl Franta Litsingi, zapadnou i Nivaldo se Salamim.

Ze stopera jste se musel přesunout na pravý kraj obrany. Asi je to pro vás škoda, na konci minulé sezony jste byl ve středu hřiště výborný…
Já už jsem tak nějak zvyklý, že zaskakuji, kde se dá. Trošku mě mrzí, že když se mi někde začne dařit, tak musím jinam. To je ale fotbal.

Proti Roudnici jste hrál s kapitánskou páskou. Budete tedy kapitánem v nové sezoně vy?
Zatím jsme se o tom nějak nebavili. Uvidí se.

Jaká bude nastávající sezona?
Ta minulá byla strašákem pro celé Teplice. Uděláme vše pro to, aby se to už neopakovalo, abychom odehráli lepší ročník. Chceme být v horní polovině tabulky. Máme zkrátka vysoké cíle.

V Teplicích se vždy před startem ligy mluvilo o pohárech. Můžete na ně dosáhnout?
Určitě můžeme! Máme velice dobrý tým. Neříkám, že to bude už v téhle sezoně, je tu spousta nových hráčů, zvykáme si na nový herní styl, k tomu ještě to zranění Tomáše Vondráška… Musíme doufat, že se už nikdo nezraní. Důležité je ustálit sestavu. Pak budeme hrát vysoko.

Možná je na místě být trošku opatrnější. Vloni vedení vyhlašovalo útok na poháry, a pak se hrálo jen o záchranu…
Nevím, jaké představy bude mít vedení klubu teď. Jisté ale je, že po té špatné sezoně chceme vstoupit do ligy vítězně. Dobré by bylo co nejlépe odstartovat, abychom se mohli prát o nejvyšší příčky.