„Každá příprava je ve své podstatě přibližně stejná. Úvodní tři týdny bolí, ale to je úděl všech fotbalistů,“ říká pro klubový web s nadhledem 27letý bývalý hráč Liberce či Opavy, jenž do Teplic přišel v září roku 2008.

Matula, který má na svém kontě v nejvyšší soutěži 107 zápasů a 4 vstřelené branky, zpravidla nastupuje na pravém kraji obrany, avšak trenér Petr Rada ho může využít rovněž v jejím středu či na pozici štítového defenzivního záložníka. V uplynulé sezoně patřil k oporám, nastoupil k 26 zápasům, vždy v základní sestavě, občas i s kapitánskou páskou.

Tradiční a nepopulární dril ho pod náročným koučem neděsí, před odjezdem do Modré byl v klidu. „První a druhý týden, to je přibližně stejně náročné. Je dobře, že tam budeme mít i výborné přípravné zápasy s Mostem a Dynamem Drážďany. Hlavně na ně asi přijde hodně lidí, takže se už těšíme.“

Dvě střetnutí už má teplická parta za sebou. Nejdříve porazila účastníka I. B třídy Hrobce 12:1, pak remizovala v Chlumci nad Cidlinou v prvoligové konfrontaci s loňským nováčkem nejvyšší soutěže z Hradce Králové 0:0.

„Úvodní soupeř byl na rozdýchání, chtěli jsme si zastřílet a dát góly, což se nám také povedlo. I s Hradcem Králové bylo znát, že jde o přípravu, ve hře je stále dost nepřesností,“ ví Matula.

Letošní teplické léto je ve znamení trenérské rošády, kdy trenéra Jiřího Plíška vystřídal zkušený kouč Petr Rada. Tým jakoby ožil. „Pod ním hrajeme úplně jiný styl. Snažíme se hlavně víc vepředu napadat, Myslím, že je to dobrá cesta k tomu, jak hrát atraktivnější fotbal.“

Liga začne už 30. července.