V Modlanech se bude také vzpomínat. Před rokem totiž zemřela ikona klubu Petr Škohel, navíc v sobotu by se dožil šedesáti let František Hrdlička, dlouholetý ředitel FK Teplice.
Hrdličkův nejmladší syn Martin je předsedou modlanského Baníku, zařizování oslav proto bylo i na jeho bedrech. „Myslím, že jsme společně s ostatními funkcionáři připravili pestrý a důstojný program. Hlavně věříme, že přijde co nejvíce lidí. Přiznávám, že jsme kluci z vesnice, tak s pořádáním podobných akcí nemáme moc zkušeností, ale věříme, že se nám to povede a že si všichni užijí prima den s fotbalem. Hodně jsme mysleli na děti, budou tam mít spoustu atrakcí – skákací hrady, skluzavku, malování na obličej, hasičské a vojenské historické vozidla, malá letadla," vyjmenovává atrakce muž, který je do fotbalu podobně zapálený, jako byl František Hrdlička.

„My jsme žili v nedalekých Věšťanech, i proto to spojení můj táta  – modlanský fotbal. V rámci sobotního programu se navíc v Modlanech představí teplická stará garda, tak i tam je odkaz na tátu," vysvětluje Martin Hrdlička.

Památku Petra Škohela a Františka Hrdličky bude moct uctít každý návštěvník sobotních oslav. „Zřídíme pietní místo, kde budou fotky, u kterých lidé budou mít možnost zapálit svíčku, položit kytičku," přibližuje Hrdlička.

Celý den otevře už v 9 hodin turnaj přípravek. na 13. hodinu je připravena autogramiáda hráčů prvoligového celku FK Teplice. Zájemci tak mohou získat podpis od Ljevakoviće, Vachouška, Vondráška i dalších známých tváří, dorazí dokonce i populární gepardice Jane.

Zmiňovaný souboj starých gard má výkop stanovený na 14. hodinu. „Chtěli bychom, aby teplická stará garda byla plná zvučných jmen. Hrát by měl přijet  Michal Bílek, diváci se můžou těšit i na Pavla Verbíře, Petra Fouska, zkrátka legenda vedle legendy. Za soupeře bude mít starou gardu Modlan. Budu za ní hrát i já, nastoupí také Míra Janota, současný trenér Proboštova. Měl by to být pěkný zápas," láká Hrdlička fanoušky k sobotnímu menu.

V pět bude zahájen zápas 2. kola krajského přeboru mezi domácím Baníkem a srbickým Sokolem. „To je pro nás největší derby, jaké jen může být, vždyť obě obce dělí pouze dva kilometry. My soutěž nezahájili dobře, dostali jsme sedm kusů ve Vilémově. Byli jsme oslabení, ale myslím si, že bychom i tak padli," soudí Hrdlička.

Cíle Baníku do nové sezony nejsou vysoké. „Odešel nám mladší Vavrinec, pryč už je Tesařík, kterého bylo těžké ukočírovat. Naopak máme pár nových tváří, třeba Dolejšku z Litoměřic. Byl bych rád, kdyby tým hrál takový ten klidný střed tabulky, ale trošku se bojím, že budeme rádi, když budeme do desátého místa. V tomto ročníku totiž bude krajský přebor nesmírně silný. Vezměte si, že tam je Vilémov, Litvínov, Krupka, Louny, Žatec, Bílina. Oproti tomu jsme vesnice. Soutěž bude extrémně náročná," odhaduje modlanský předseda.

Baník je podle něho stabilizovaný. „Finančně nám hodně pomáhá obec Modlany. Za to bych jí chtěl velmi poděkovat. Díky ní můžeme dlouhodobě fungovat na nejvyšší krajské úrovni," pokyvuje spokojeně hlavou.