„S průběhem zimní přípravy jsem spokojený. Po letech jsme byli na soustředění. Velmi nám pomohlo. Hráčský kolektiv se hodně stmelil a vyzkoušeli jsme řadu herních variant. Myslím, že na jaro jsme připravení dobře,“ hodnotí přípravné období hrající trenér Tomáš Heřman. Ten má k dispozici stabilizovaný kádr. Velkým plusem je uzdravení všech podzimních marodů.

Heřman sype z rukávu i další pozitiva. „Podařilo se nám získat pět posil. Na přestup přišel univerzální talent Radek Moučka z litvínovského dorostu. Další mladou tváří v našem dresu bude dorostenec Person. Na půlroční hostování pak přišel kanonýr Pavel Sedláček. Naposledy působil v Domoušicích, má ale zkušenosti z třetí německé ligy či teplického béčka. Dokonce za Teplice nastoupil i ve druhé lize. Zkušenosti s Teplicemi má i stoper Zlatan Košťál, stejně jako Petr Strouhal. Ten nasbíral v žlutomodrém sedm prvoligových startů,“ vypočítává trenér změny. Mužstvo ovšem opustil Adrian Memeti, který se stal v průběhu podzimu velkou oporou týmu. „Vrátil se do teplického dorostu, aby mu pomohl zachránit ligu,“ uvádí Heřman příčinu odchodu.

V prvním jarním kole nejvyšší krajské soutěže přivítá nováček už dnes svém hřišti Sokol Horní Jiřetín. „Původně jsme měli hrát na umělce v Srbicích, soupeř s tím souhlasil, ale posléze si to jiřetínští rozmysleli,“ prozrazuje hrající trenér zákulisí úvodního zápasu. Do zápasu jde Baník s jednoznačným cílem, kterým jsou tři body. Na podzim na hřišti soupeře odehrál velmi dobrý zápas, bohužel bez bodového efektu. „Víme o Jiřetínu, že je to fyzicky velmi dobře vybavené silové mužstvo, možná z toho důvodu si nakonec zápas na umělce rozmysleli,“ říká trenér a kvituje, že soupeř přišel o svého vyhlášeného kanonýra Režného, který přestoupil do Litvínova.

Výkop zápasu, který se odehraje v areálu modlanského Baníčku, je dnes ve 14.30 hodin. „Doufám, že naši výborní fanoušci nezůstanou doma a poženou nás za vítězstvím,“ vzkazuje na závěr  Heřman.  

Autor: Roman Nešetřil