„Sláva", jak na Stínadlech Slavíkovi říkali, přišel do Teplic zkraje podzimu 2006. Nejprve o post jedničky soupeřil s Tomášem Belicem, v sezoně 2007/2008 se jí stal a odchytal všechny zápasy. Po příchodu Tomáše Grigara ale platil hlavně za spolehlivou dvojku, kterou byl až do léta minulého roku. V sedmatřiceti letech ukončil kariéru vrcholového sportovce, na fotbal ale nezanevřel, chytal ČFL za Dobrovice.

„Martin u nás bude hrát pro radost, těší se, že ho fotbal zase bude bavit. Už mi hlásil, že se začíná hýbat, naposledy byl na badmintonu. Pro nás bude obrovským přínosem. Jedná se o výjimečný typ člověka, je extrémně inteligentní, obrovsky pozitivní, má neskutečný charakter. O tom svědčí i to, že od nás nechce žádné peníze. Má svůj job, fotbal bude hlavně jeho zábava," má Hrdlička z příchodu brankářské persony nelíčenou radost.

„Věřím, že ten svůj klid dokáže přenést i na ostatní hráče. Ohromně nám pomůže, na jaře se zvedneme. Jsem o tom přesvědčený," nepřipouští si Hrdlička jarní komplikace, přestože jsou jeho Modlany v krajském přeboru po podzimu třetí od konce. „Ten náš kádr má velkou kvalitu. Je tu Míša Doležal, Aleš Pikl, teď Sláva, vrací se nám Tomáš Vavrinec z Proboštova. Určitě se zvedneme," dodává syn bývalého ředitele Teplic.