„Ještě jeden, ať maj sedm let záruku!" zařval rozverně v narážce na reklamu známé automobilky, jeden z fanoušků Modlan, když domácí Baník v utkání úvodního kola krajského přeboru dorazil chomutovskou Lokomotivu šestou brankou.

I když poté Modlanští měli dvě šance jeho přání splnit, hlavně Rudova střela z první do poloprázdné branky měla gólem skončit, skončil zápas výhrou v minulém ročníku soutěže nejúspěšnějšího celku z Teplicka v poměru 6:0.

Už jsem zase doma

„Je to hezkej výsledek, ale až v průběhu sezony se ukáže, jak je cennej. Nemůžu teď totiž říct, jak je Chomutov silnej. Myslím si ale, že potkáme v soutěži silnější mužstva," radoval se z vysokého vítězství trenér Modlan Miroslav Janota, který se na lavičku Baníku vrátil po štaci v Proboštově.

„Už jsem zase doma, Modlany jsou moje srdeční záležitost. V Proboštově to taky nebylo špatný, ale Baník je prostě Baník," vyznal se kouč, který má coby hráč řadu prvoligových zkušeností. A ještě jedna perlička: Janota bydlí v Proboštově. „Asi pět let, jsem ale naplavenina," podotýká.

Modlany na soupeře vletěly zhurta, už ve čtvrté minutě vedly 2:0, když se trefili Pavel Karlík a Jan Franc, největší letní posila Baníku. Domácí měli i poté celou řadu šancí.

Zkušenost se snoubí s dravostí

„Kdybysme je proměnili, tak bylo dávno po zápase. Třetí gól jsme přidali ale až minutu před koncem první půle," glosuje Janota první poločas. Chomutov, který sestoupil z divize, se v něm i přes tři inkasované branky ještě držel, v poli se dokázal Baníku vyrovnat.

Pokud hosté o poločasové přestávce měli nějaké myšlenky na zvrat, po čtvrtém obdrženém gólu je rychle přešly. Když vzápětí přidal Tomáš Vavrinec pátý gól, tetelila se hrstka fanoušků blahem. Po šesté brance už začínali básnit o divizi.

„S tou euforií bych to nepřeháněl, je to fakt jen první kolo. Půjdeme zápas od zápasu, každej budeme chtít vyhrát. Ale musím kluky pochválit za morálku. V tom vedru makali až do konce, pomohli brankáři Slaninovi k čistýmu kontu. Měli jsme utkání pod kontrolou, i když tam pochopitelně byly nějaký hluchý místa, ale to je v každým zápase. Libí se mi, jak máme mužstvo namixovaný, snoubí se v něm zkušenost a dravý mládí," pochvaloval si Janota po skončení sobotního duelu.

TJ Baník Modlany - AFK LoKo Chomutov 6:0 (3:0) Branky: 2., 52. a 75. Pavel Karlík, 44. a 59. Tomáš Vavrinec, 4. Franc. Rozhodčí: Zavadil Roháč, Ipser. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Modlany: Slanina - Salák (59. Ruda), Džuban, Tesařík (54. Ludík), Formánek (46. Šedina) Paseka, Doležal, Franc, Kupka T. Vavrinec, P. Karlík (75. Sedlák). Trenér: Janota. Chomutov: Plochý - Heier, Laštovka, Chmelan (61. Valenta), Žďánský (54. Vintrlík), Tichý, Andrš (88. Hrubý), Sojčík, Sedlák, M. Slowik, Kadlec. Trenér: Z. Slowik.

Inspekce Teplického deníku

Rozlehlý modlanský areál nabízí parkování přímo u vstupu na stadion, při duelu s Chomutovem se díky malému počtu diváků dalo bez problémů parkovat i v jeho průběhu. Při větších návštěvách je možnost parkovat v přilehlých ulicích. Vstupné zůstává od postupu do krajského přeboru stejné 30 korun zaplatí všichni, výjimkou jsou ženy a děti do 15 let, můžou sledovat Baník bez placení.

Nabídka občerstvení je široká, fanoušci si například můžou dát hranolky s tatarkou za 25 korun, grilovanou klobásu za 40 korun nebo 11 ° Gambrinus excelent za 22 korun. Na své si přijdou děti, v areálu je totiž pro ně připraveno hřiště, nechybí ani prolézačka s pirátskou lodí. Návštěvník domácích zápasů Baníku Modlany by si zasloužil lepší zpravodajskou službu, chybí například zápasový bulletin.