Rébus je o to složitější, že partu ze Stínadel čekají tři zápasy v týdnu. Ten první, proti střížkovským Bohemians, zvládla (2:1), ve středu v dohrávce hostí Plzeň a o víkendu následuje šlágr 19. kola v Praze na Slavii.

„Nežijeme pod tlakem. Jdeme zápas od zápasu a takhle beru i nejbližší program. Musíme rozložit síly a koncentrovat se na nejbližší utkání,“ řekl klidným hlasem kouč lídra první fotbalové ligy, který nepanikaří ani kvůli „žlutému karetnímu ohrožení“ stopera Kleina.

Za pozitivní naopak Jiří Plíšek považuje, že se do přípravy zapojuje obránce Rosa, jenž už v sobotu mrzl mezi náhradníky na lavičce. „Jeho návrat do sestavy je nejaktuálnější,“ přitakal trenér.

Zapojení ostatních rekonvalescentů na pořadu dne není. „Grigar byl o víkendu v Německu na rehabilitaci, ale určitě to není ve fázi, že by měl už naskočit. Vondráška zlobí koleno, musí mít klid, ale ve hře jsou i jiné varianty. Mareš by mohl začít trénovat za čtrnáct dnů a Lukáš je po operaci slepého střeva. Musíme být trpěliví.“