Severočeši doma s Brnem neprohrávají – Na Stínadlech dosud trpěli jen dvě porážky. V celkem 27 vzájemných duelech jedenáctkrát vyhrály Teplice, sedmkrát prohrály a v devíti případech se zrodila remíza. Brno na jaře ztratilo jen dva body a má tak lepší bilanci než žlutomodří.

„Brno přes zimu posílilo a víme o jeho vzestupu. Ale znovu se přichystáme tak, aby nás nic nezaskočilo. Bez ohledu na statistiky chceme utkání zvládnout,“ prohlásil kouč Jiří Plíšek, kterému bude s největší pravděpodobností chybět Matula. Nikoliv kvůli disciplinárnímu trestu, po kterém volala Slavia, ale protože má poraněné ucho.

Alespoň na lavičku se opět posadí brankář Tomáš Grigar, který se dává do kupy po vleklém zranění. „Tomáš už je v plném tréninkovém procesu, takže končí role Libora Macháčka a vrací se nám Tomáš Grigar, který bude krýt záda Martinu Slavíkovi,“ pochvaloval si Plíšek.

Právě z brněnského klubu přišel do Teplic na podzim David Kalivoda. „Specifický zápas to pro mě bude, přišel jsem z Brna a hodně klukům tam pořád znám, i když se kádr hodně proměnil,“ pronesl středopolař na webu klubu. „Odměnu asi vypíšu, to se dělá. Jinak si asi s Tomášem Doškem zavoláme, ale nebude to žádné velké hecování.“

Sobotní utkání 20. kola vypukne Na Stínadlech v 18 hodin. Neváhejte a přijděte podpořit půlmistra v honbě za historickým titulem!

Pravděpodobná sestava Teplic: Slavík – Vidlička, Klein, Rosa, Siva – Verbíř, Ljevakovič, Vachoušek, Zoubele – Mahmutovič, Došek.