Trenér Jiří Plíšek překvapivě poslal do hry mladičkého Láchu, pouze na lavičce nechal Davida Kalivodu, kterýbyl na svůj extým pořádne nažhavený.Slavia byla od začátku lepším týmem a vytvářela si také šance. Brankář Slavík odolával až do 32. minuty. Ve skrumáži se výtečně orientoval Pospěch a "sešívaní" zaslouženě vedli 1:0. Záhypřidali i druhou branku. O dvě minuty později totiž napřáhl na šestnáctce Jarolím a Slavík lovil míč ze své sítě podruhé. Tepličtí se poté osmělili, ohrozit gólmana Vaniaka ale nedokázali ani jednou. Jejich výkon nebyl příliš dobrý, Slavia naopak předvedla, že záchrana pro ní bude na jaře snadným úkolem. Další trefy do černého už ale do konce první půle nepřidala, přestože měla několik slušných příležitostí.

Ve druhém poločase byli"skláři" o poznání aktivnější. V 60. minutě ještě Mahmutovič Vaniaka nepřelstil, o minutu později si ale nádherně zpracoval pěkný pas Čajiče a zmrazil Eden kontaktním gólem. Naděje na bodový import z Prahy vydržely Teplicím jen pět minut.Korešůvcentr přizvedl hlavou agilní Jarolím a Slavia opět vedla o dvě branky. Aktivita žlutomodrýchvyznělav následujících minutách na prázdno, i kdyžkouč Plíšekzariskoval a hrál pouze na tři obránce. Dvě minuty před koncem naopak vyslal na teplickou brankuutěšenou a zároveň i překvapivoudělovkuMilutinovič. Slavík se za ní pouze ohlédl. Porážkou 1:4 a předvedeným výkonem Teplice své fanoušky nepotěšily.

Za týden hostí žlutomodří na Stínadlech Baník Ostrava.

20. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha – FK Teplice 4:1 (2:0)

Branky: 34. a 66. Jarolím, 32. Pospěch, 89. Milutinovič – 61. Mahmutovič. Rozhodčí: Matějek – Ubias, Košec. ŽK: Janda – Čajič. Diváci: 6898.

Slavia: Vaniak – Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila – Hora, Janda (69. Černý), Jarolím, Koreš (81. Milutinovič) – Kisel – Pospěch (67. Vlček). Trenér: Petrouš.

Teplice: Slavík – Matula, Hošek, Smejkal, Rosa (68. Jungr) – Verbíř (54. Vondrášek), Lácha (57. Kalivoda), Čajič, Vachoušek, Mareš – Mahmutovič. Trenér: Plíšek.