Vědí, že žlutomodří prohráli na jaře se Zbrojovkou doma 0:1 a uvědmují si možná výhodu nedávné pauzy pro Brno. Moravané měli čas oklepat se z vysoké porážky minulého kola a vyříkat si, co změnit, aby se hnula forma tam, kam podle kvality kádru patří. Protože zatím poslední příčka tabulky schopnostem týmu z moravské metropole neodpovídá. Příklad má právě ve svém zítřejším soupeři. Také FK Teplice zahájil neúspěšně a zdá se, že je zpod psychické deky venku.

Brněnský kormidelník Karel Večeřa, jehož odvolání někteří po debaklu se Spartou požadovali, v přestávce zkusil čarovat. Přivedl si krajního obránce Kadiho Kazadiho z Konga a stopera Komárka z FK Senica, původně hráče SK Sigma Olomouc. Oba testoval především v přípravném utkání v Mikulově s Pálavou, účastníkem I. A třídy. Zbrojovka hýřila útočnými akcemi a dokázala si, že to jde. Zvítězila 10:0. Večeřa výsledek nepřeceňuje, nicméně cítí, že trvající napětí v mužstvu povolilo. Klub burcuje své příznivce k cestě do Teplic, jak zmiňuje, do nejvzdálenějšího místa Gambrinus ligy. Zbrojovka už musí zabrat. Získala zatím tři body za výhru v 5. kole doma s Mladou Boleslaví, když šest zápasů nezvládla. Inkasovala nejvíce branek ze všech účastníků GL (19), vstřelila 6 gólů.

Co lze v neděli (zápas má výkop v 17:00) na Stínadlech čekat? Moravané budou dřít do úmoru. Je téměř jisté, že v defenzivním uskupení se snahou neinkasovat. Domácí vědí, že by jim pomohl rychlý gól. Pokusí se o výrazný nástup a silný tlak. V první fázi půjde s největší pravděpodobností do opevnění protivníka. Tepličané využili reprezentační přestávky k přípravnému klání, které absolvovali v německém Senftenbergu s nedávným účastníkem 1. Bundesligy Energií Cottbus. Remizovali 0:0 a sílu soupeře chválili. (au)