Jaké cíle vytyčilo vedení klubu?

Cíle jsou jasné a dané tím, že mužstvo neoslabilo, naopak posílilo a má vzestupnou výkonnost. Proto bychom byli rádi, kdybychom si zajistili účast v evropských pohárech.

Na zisk historického titulu zatím ještě raději nemyslíte?

Bylo by špatné, kdybychom ten sen neměli. Nejsme ale svazovaní tím, že musíme. Majitel klubu ví, že je to sport a budou rozhodovat maličkosti. Pokud bychom nesplnili cíl, tak až po 30. kole vyhodnotíme, jestli sezona byla úspěšná nebo neúspěšná.

Výraznými posila jsou Došek a Siva, jinak tým spoléhá na odchovance, kterých je v kádru hned dvanáct…

…a další jsou připraveni v juniorce, i ti si brzy najdou cestu do áčka. Jdeme touto cestou, to je naše filozofie a je vidět, že je správná, protože jsme v čele tabulky a hrajeme tradičně o evropské poháry. Pro nás je směrodatné, že se u nás dobře pracuje s mládeží a spolupráce s ostatními kluby je na úrovni. Je to výsledek nejen naší práce, ale i ostatních, ať už je to Junior Teplice nebo FK Ústí a další kluby z regionu. Myslíme si, že ta cesta je správná a jsem přesvědčený, že v budoucnosti je to pro Teplice jediná cesta, protože ekonomická podpora ze strany krajského úřadu a politiků je zcela minimální a nám vlastně už dneska nic jiného zbývá, než se orientovat na vlastní výchovu hráčů. Nějaké bombastické přestupy pro nás nejsou, budeme dávat prostor hráčům jako Džeko, Veverka, Jindráček, Melunovič a řada dalších kluků, kteří jsou našimi odchovanci.

V lize se budete rvát o čelní příčky a v Ondrášovka Cupu o obhajobu. Dá se to vůbec zvládnout?

To není jen náš problém, ten mají skoro všichni v čele tabulky. Obě soutěže jsou pro nás stejně důležité a bude rozhodovat štěstí, zdravotní stav, karty a i proto máme kádr široký. Dá se říct, že každý post teď máme zdvojený.

Vaši konkurenti mohutně posilovali, obzvlášť Sparta, která přivedla Sionka nebo Brabce…

Každý hledá možnosti se posílit. Mě těší, že některé kluby jdou stejnou cestou jako my. Z této filozofie se vymyká Sparta, ta musí udělat titul, my ne a to je naše výhoda. Proto rozumím tomu, že jdou cestou nákupů, my touto cestou nejdeme. Pokud bychom měli ztratit respekt a úctu ke Spartě, Slavii i k ostatním a začít lítat v oblacích, tak rychle spadneme na zem. Spartu a Slavii můžete porazit, ale nemůžete ji pravidelně porážet.

Je pravda, že proti Spartě nebude moct naskočit Došek?

Ano. Tato klauzule je zcela evidentní. Byla to jedna z podmínek Sparty a my jsme na ni přistoupili.

Těšíte se, až to všechno vypukne?

Přichází ta správná zdravá nervozita, protože jste v čele tabulky, máte za sebou velmi úspěšný podzim a hráče, kteří s radostí a touhou prodloužili smlouvy. Mužstvo má sílu a věříme mu. Těším se na to, je to vyvrcholení té zimní práce a celé soutěže.