Teplice za sebou mají vydařený vstup do jarní části, z regionálních klubů jsou v tabulce nejvýše, drží 6. místo po podzimu. Nyní je ale čeká opravdu těžký a ostře sledovaný test.
„Udělali jsme ze tří zápasů pět bodů, jsme spokojení. A teď Slavie. Je v laufu, posílila, jede na titul, hraje hodně dopředu. Viděl jsem její zápas v Příbrami, kde vyhrála 8:1. My ale nejedeme s poraženeckou náladou. Směrem dozadu to bude těžký zápas, ale těšíme se," řekl 23letý teplický stoper Michal Jeřábek.

Poslední dva vzájemné zápasy skončily 2:2, stejným výsledkem dopadly i poslední souboje v Edenu.

Je pravda, že Teplice v srpnu 2013 vyhrály na Slavii 7:0 a připravily soupeři nejtěžší porážku v ligové historii, avšak nyní je situace diametrálně odlišná…
„Na Slavii to bude jiný zápas než doma s Jihlavou (1:0), kde jsem moc práce neměl. Ale nebojím se. Mám šanci něco pochytat. Snad se mi podaří zraněného Tomáše Grigara zastoupit, ale důležitý je pro mě výsledek týmu," řekl slovenský gólman v brance žluto-modrých Martin Chudý, jenž narychlo doléčil svalové zranění a po dlouhé době dostal šanci.

Červenka se těší do EdenuS reprezentantem, hvězdou ligy a bývalým spoluhráčem Milanem Škodou je teplický 24letý forvard Marek Červenka, bratr slavného hokejisty Romana, stále v kontaktu. „Píšeme si, chodíme na kafíčka," říká s úsměvem bývalý hráč Slavie a obdivovatel španělského útočníka Fernanda Torrese.

Červenka je slávistickým odchovancem, na zápas v Edenu se už těší. „Na Slavii to pro mě bude pikantní zápas, ale to vlastně pro nás všechny. Po její výhře 1:0 nad Plzní na nás přijde na krásný stadion hodně lidí," věří hráč s číslem 11, jenž dostal Na Stínadlech po podzimních rozpacích na jaře šanci a trenéru Danielu Šmejkalovi jí splácí parádně. „Jsem rád, že jsem se do základní sestavy dostal. Do fotbalu mám velkou chuť. Doufám, že šanci budu dostávat nadále. Proč jsem nehrál na podzim? To není otázka pro mě…"