Skláři bydlí v hotelu, které spadá do letoviska Agia Napa. Do tréninkového centra to mají přibližně deset minut jízdy autobusem. Na Kypru panuje teplé a slunečné počasí, tréninkové podmínky jsou ideální.

Po výhře nad Górnikem byl asistent Roman Nečas spokojený. „Myslím, že jsme to výsledkově i herně zvládli. Musíme ale brát v potaz, že soupeř měl hodně mladých hráčů.“

Kaňkou bylo zranění uruguayského hráče Diaze, který je s žlutomodrými na Kypru na zkoušku. „Brzy si zlomil nos, z utkání musel odstoupit, mrzí nás to.“ S nachlazením musel do postele ulehnout Alex Král.

Velkým plusem ale byl start Jakuba Hory, který v 60. minutě vystřídal Davida Vaněčka. „Jsem rád, že to těch 30 minut vydrželo. Je fantastické, že jsem mohl po 9 měsících naskočit do zápasu,“ rozplýval se Hora, který je fit po těžkém zranění kolene a dlouhé rekonvalescenci.

Jakub Hora mohl být dokonce ve střelecké listině, ve vyložené pozici ale překopl branku. „Z toho musí být gól, ale teď to pro mě není důležité. Jsem rád, že to koleno vydrželo,“ měl teplický ofenzivní záložník na tváři úsměv.