Můžete se cítit jako hrdina, že?

Jestli se cítím jako hrdina, tak to asi ne (smích). Beru to tak, že jednou můžu pomoct já, jindy pomůžou kluci mně. Udolali jsme to jako mančaft. Mám z toho hroznou radost. Bylo to těžké a jsem šťastný, že jsme vyhráli. Mně se povedlo něco chytit, měl jsem štěstí.

Děkovali vám spoluhráči po utkání?

Ty dozvuky byly příjemné. Kluci jsou rádi, že jsme vyhráli. Poplácali jsme se, ale takhle se povzbuzujeme každý zápas, i když pro mě není extra těžký. Cítil jsem, že kluci měli radost, že se mi povedlo něco chytit. Příště oni můžou pomoct mně, takhle to ve fotbale bývá.

Neměl jste během utkaní strach o výsledek? Plzeň přece jen dost tlačila…

Soustředíte se na svůj výkon a nepřemýšlíte o tom, co bude. Věříte svému mančaftu a za tím jdete. Ustáli jsme to, měli jsme i štěstí, ale to k tomu někdy patří. Tři body jsou nesmírně důležité.

Kdy jste začal věřit tomu, že to vítězství už ukopete? Bylo to po vyloučení Limberského dvacet minut před koncem?

To byla velká naděje, ale pak se mi zdálo, že oni do nás pořád útočí. Možná to byl jen můj pocit zezadu… Ale jo, pak už jsem věřil, že bychom to mohli zlomit a měli vyhrát.

Vydřené vítězství vždy posílí, že?

Každé vítězství, kdy se nedaří a dáte z minima šancí maximum gólů, tak vás mentálně nakopne. Určitě to pomáhá.

Jak prožíváte ten rychlý sled zápasů. Možná jsou to klíčové dny?

Každá zápas je klíčový. Každý zápas je těžký a musíte se soustředit na to, abyste ho vyhráli. Není to jen o jednom utkání. Teď se to nakupilo a jak říkám, každý zápas chceme vyhrát.

Grigar se začíná uzdravovat, vy si ale říkáte svými úžasnými výkony o post jedničky. Cítíte, že vás tak začíná kabina brát?

Momentálně chytám já a až se uzdraví Grigy, tak se uvidí, co bude. Beru to jako šanci, ale jako tým musíme být co nejsilnější a to rozhodnutí bych nechal na trenérech.

Poslal vám Grigar nějakou povzbuzující zprávu z rehabilitace v Německu?

My máme s Grigym dobrý vztah. Tam se stará spíš sám o sebe a nějak jsme si nepsali. Ale píšeme si, vždycky mi popřeje hodně štěstí do zápasu. Teď po utkání mi gratuloval.

Grigar se díky fantastickému podzimu dostal do reprezentace. Vypadá to, že byste ho mohl na jaře napodobit…

(Smích) To je spekulativní. Do každého zápasu jdu s tím, že chci, aby se mi povedl, ale míč je kulatý a může se stát cokoliv. Grigy měl fantastický celý rok a je mladší a perspektivnější, takže o reprezentaci bych u sebe zatím vůbec nepřemýšlel.

Ještě pár zápasů jako s Plzní a začne se vám říkat zlatý Slavík…

(Smích) To by bylo hezké. Vždycky je příjemné, když se vám daří, ale zase bych to nepřeceňoval. V den zápasu si to ještě užiju, ale pak je nejlepší to vyhodit z hlavy a jít dál.

Pokora je před utkáním na Slavii na místě, že?

Přesně tak to je. Proti Plzni jsme se skoro celý zápas bránili, takže musíme jít s pokorou dál a být na zemi.

Na Slavii to bude další těžká prověrka, co?

Je to jeden z nejlepších mančaftů v lize a my tam pojedeme uhrát co nejlepší výsledek. To je vždycky náš cíl.

Střelecká fazóna Vlčka vás ze sna neprobouzí?

(Smích) Standu já znám. Dařilo se mu, ale věřím, že proti nám se mu dařit nebude.

V čele tabulky jste si vytvořil tříbodový náskok. Souhlasíte s tvrzením, že Teplice útočí na titul?

My to neprohlašujeme ani teď. Je to otázka strašně dlouhé doby. V tříbodovém systému se může stát cokoliv a těžko se o tom mluví. Teď třeba máme nějaký náskok, ale to se může změnit. Nejlepší je, soustředit se sám na sebe a nevnímat věci kolem. Musíme se snažit každý zápas vyhrát nebo alespoň uhrát co nejlepší výsledek, to nás může posouvat dál. O titulu se můžeme bavit možná dvě tři kola před koncem, teď nemá cenu se k tomu vůbec vyjadřovat.