Trenér Zdenko Frťala však na jaře se svým týmem dokázal velké věci a vybojoval nejlepší sezónu v historii klubu. „Ale stále musíme být nohama na zemi a tvrdě pracovat," skromně praví lodivod Varnsdorfu.

V domácí derniéře jste po průměrném výkonu remizovali se Znojmem. Rozlučka s fanoušky měla být asi lepší…
Chtěli jsme tři body. Před zápasem jsem měl obavy, aby nenastalo jakési sebeuspokojení. V jarní části jsme drželi nadstandardní výkonnost a logicky se někdy zápas prostě nepovede. Nedařilo se kombinačně, kluci byli u soupeře příliš pozdě. Ovšem ve druhé půli hráči bojovali a dali do toho srdíčko a odměnou jim byl alespoň vyrovnávací gól.

O poločase jste vystřídal Melunoviče a jeho místo zaujal Hikspoors…
Melunovič v první půli nepřesvědčil, může hrát lépe. Bez ohledu na to, že nedostával tolik míčů od našich záložníků. Hikspoors je jiný typ hráče, více se chce zapojit do kombinace. Za svou snahu pak byl odměněn gólem.

I když do konce sezóny zbývá jedno kolo, myslím, že můžete letošní ročník z vašeho pohledu hodnotit velmi dobře, ne?
Myslím, že diváci, hráči, realizační tým, vedení klubu, ale i sponzoři musí být spokojeni.   V úvodu jarní části jsme měli těžký los. A to nás nakonec nakoplo. Proti Brnu jsme vytvořili divácký rekord. Každým těžkým utkáním si hráči na své konto připsali další zkušenosti. Je vidět, že se někteří hráči se prostě zlepšili.

Letos ve II. lize zažilo Ústí postupovou pohádku. Nedočká se jí Varnsdorf  v příští sezóně?
Tak takhle určitě nepřemýšlíme. Musíme zůstat nohama na zemi. Jsem rád, že se někteří naši hráči objevili v dobrém světle. Na naše zápasy se chodili koukat ligoví trenéři. Pomalu se dostáváme do povědomí široké veřejnosti. Musíme pořád tvrdě pracovat.

Na jaře jste ale patřili ke špičce tabulky…
Tohle městečko a region to s odstupem času určitě ocení. Musíme být pokorní a budeme rádi, když zaplníme naše tribuny.

Oproti jiným týmům do Varnsdorfu nepřišly výrazné posily. Bylo to vaše plus?
Do této chvíle jsem se o tom nezmínil, ale v našem týmu není žádný hráč, který by měl velké zkušenosti s první ligou. Nevytvořila se tu osobnost, na kterou by se všichni spoléhali. Kluci vytvořili perfektní tým a mohli se spolehnout sami na sebe. A to bylo důležité. Celkově je tu filozofie nastavená velmi dobře.

Co bude nyní s Varnsdorfem a s vámi?
Teď se kouknu na hokej a večer na finále Ligy mistrů (smích). Teď vážně. Nemám důvod odcházet. Jsem tu po všech stránkách maximálně spokojen. Je tu super parta, perfektní je spolupráce s panem Gabrielem (ředitel klubu – pozn. autora).

Nemůže nastat situace, že kdyby odešel Petr Rada z Teplic, měl byste tam otevřená vrátka?
Po vydařené půl sezóně by to bylo uspěchané. Nemám velké oči, abych se hned tlačil do první ligy. Z Teplic jsem odešel v dobrém, s panem Hrdličkou (ředitel FK Teplice – pozn. autora) mám dobré vztahy. Ale o ničem takovém jsme nemluvili. Byl by to předčasný rok. Ve Varnsdorfu můžu ještě klidně dva roky zůstat.

A na Slovensko by vás to nelákalo?
Mé srdce je v Trnavě, té se daří. Trénuje tam Pavel Hoftych a toho jen tak nevyhodí (smích).

Dočkáme se v kádru nějakých změn?
Určitě něco bude. Už tento týden si s panem Gabrielem sedneme. V průběhu sezóny jsme chodili na zápasy ČFL nebo také divize. Jsou tu kluci  na hostování k 30. červnu. Jsou to například Melunovič, Hauer, Martan, Kovář nebo Porcal. Samozřejmě se budeme snažit stávající kádr udržet. Ovšem pokud přijde nabídka na Rudnytskyyho nebo Breiteho, tak bude záležet, jestli to bude ku prospěchu samotného hráče a našeho klubu. A nechceme klukům bránit, aby si třeba zahráli první ligu.

Ovšem i tak by se tu mělo s hráči pracovat podle stejného trendu…
To souhlasí. Měli by tu být hráči, kteří by byli morálně  a charakterně čistí. A ne sem vzít hráče, který si sem půjde dohrát svou kariéru.